İYİ Parti'den Flaş EYT Açıklaması: Gündemde Yoksa Vedat Bilgin'in Görevi Nedir? Kim, Kimi Kandırıyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarında EYT hakkındaki soruya yanıt verdi ve gündemde olmadığını ifade etti. Bunun üzerine İYİ Parti'li İsmail Koncuk bir açıklama yaptı ve 'gündemde yoksa Vedat Bilgin'in görevi nedir?' diye sordu.

GÜNDEM 09.10.2019, 11:39
İYİ Parti'den Flaş EYT Açıklaması: Gündemde Yoksa Vedat Bilgin'in Görevi Nedir? Kim, Kimi Kandırıyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak AK Parti'nin hafta sonu kampında EYT hakkındaki sorulara yanıt vermişti. 

Bakan Albayrak Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında bir açıklama yapmış ve açıklamalarında EYT'nin gündemlerinde olmadığını ifade etmişti. 

BAKAN ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Bakan Albayrak açıklamalarında "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok. Seçimlerin yenilenmesi ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim istediğimiz noktada olacaktı. Ama çalışmalarımızı yaptık. En kısa sürede özellikle işsizlikte pozitif adımlar olacak" ifadelerine yer verdi.

Bunun ardından İYİ Parti'li İsmail Koncuk çeşitli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştiren Koncuk açıklamalarında 'gündemde yoksa Vedat Bilgin'in görevi nedir?' diye sordu.

İSMAİL KONCUK'UN AÇIKLAMALARI

İsmail Koncuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanı, Sn Vedat Bilgin’i EYT problemi hakkında görevlendirmiş, EYT’liler bir beklenti içine girmiş iken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok" demiş. Öyleyse, Vedat Bilgin’in görevi nedir? Kim, kim kandırıyor?"

Yorumlar (0)