İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan Meral Akşener ve Kurultay Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İYİ Parti'de yaşanan son dakika gelişmeleri ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Koray Aydın yapmış olduğu açıklamalarında İYİ Parti'nin küllerinden yeniden doğacağını ve Meral Akşener'in de yeniden aday olacağını söyledi.

GÜNDEM 22.07.2018, 21:50
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan Meral Akşener ve Kurultay Açıklaması

İYİ Parti'de Afyon'da devam eden çalıştay kapsamında yaşanan gelişmelerin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener istifa etmiş ve Olağanüstü Kurultay kararı alınmıştı. 

İYİ Parti'de yaşanan bu gelişmelerin ardından ise İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın konuya dair açıklamalarda bulundu. 

MERAL AKŞENER YENİDEN ADAY OLACAK

Koray Aydın yapmış olduğu açıklamasında toplantıların içinde yer aldığını ve her grubunun kendi görüşünü ifade ettiğini söyledi. Bu konuşmalar sırasında eleştirilerde oldu diyen Koray Aydın alınan sonuçların başarılı olduğunu savunanda olduğunu açıkladı. Olağanüstü Kurultay kararına ilişkin olarak ise Meral Akşener'in yeniden aday olacağını söyledi. İşte o açıklamalar, 

"Eleştiriler de oldu. Seçimden yeni çıkan partini yüzde 10 ile çıktığını ve devlete karşı, güçlü partiye karşı başarılı olduğunu beyan eden de oldu. Olağanüstü kongre açıklamalarında bulundular. Genel Başkanımız da bu açıklamalardan sonra uzunca bir konuşma yaptı. 45 gün veya bir ay sonra yapılacak. Bu aynı zamanda seçimden çıkmış bir partinin yeniden hamle yapması... Yorulan unsurlarına karşı daha zinde hamleler yapılacaktır. Meral Akşener tekrar aday olacak tabi. Biz liderimizin arkasındayız. Kendisini sonuna kadar destekliyoruz. İYİ Parti bir yerde kendi küllerinden yeniden doğacak. Aday olmayı düşünen kimse yok. Cesaret edebilecek biri olduğunu düşünmüyorum."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)