İYİ Parti Lideri Akşener FETÖ Soruşturmasında İfadesinin Alınması İçin Başvuru Yaptı

2016'da hakkında açılan "FETÖ soruşturması" için konulan gizlilik kararının kaldırılması ve acil bir şekilde ifadesinin alınması İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu.

GÜNDEM 16.07.2019, 12:44
İYİ Parti Lideri Akşener FETÖ Soruşturmasında İfadesinin Alınması İçin Başvuru Yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener FETÖ soruşturması kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu. Akşener "FETÖ soruşturması" için konulan gizlilik kararının kaldırılması ve acil bir şekilde ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuru yaptı.

Konu ile ilgili olarak İYİ Parti tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada Meral Akşener'in başvuru dilekçesi avukatları tarafından Başsavcılığa iletildi. Meral Akşener verdiği dilekçesinde milletvekili olmadığı için dokunulmazlığının bulunmadığını belirtti ve 2015 yılında HP'de olağanüstü kurultay talebi ile hukuki mücadele yürüttüklerini, aleyhte kararlar üzerine İYİ Partiyi kurduklarını anımsattı.

Ayrıca Meral Akşener dilekçede FETÖ soruşturması başlatılmasına dikkati çekerek yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sürecinde ise dosyaya "gizlilik kararı" konulduğunu belirtti.

İFADESİNİN ALINMASINI TALEP ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dilekçesinde, TBMM'de grubu bulunan İYİ Partinin Genel Başkanı olarak "FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması" için verdikleri önergenin iktidar partisi ve ortağı tarafından reddedildiğini belirtti. Ayrıca Akşener 016-2019 yılları arasında ilgili soruşturmanın neden ilerleme kaydetmediği hususunun açıklığa kavuşturulması, FETÖ/PDY mücadelesinin siyasi ayağının beyanları doğrultusunda çok daha hızlı ve etkili tespiti için hakkında yapılan soruşturmanın dosyası üzerindeki "gizlilik kararının" ivedi olarak kaldırılmasını ve acil olarak ifadesinin alınmasını talep etti.

Yorumlar (0)