İYİ Parti Lideri Akşener Ürünlerin Artan Fiyatının Nedenini Açıkladı !

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamalarında ürünlerin fiyat artışı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Meral Akşener açıklamalarında artan mazot ve otoyol ücretlerinden dolayı ürünlerin fiyatlarının arttığını belirtti.

İYİ Parti Lideri Akşener Ürünlerin Artan Fiyatının Nedenini Açıkladı !

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor..

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Esnafımıza, öğrencilerimize, sabaha kadar taksicilik, bekçilik, otoparkçılık yapan emekçilerimize de hayırlı istirahatler diliyorum. Mesleğin hakkını veren birkaç TV kanalı grup toplantılarımızı canlı yayınlıyor. O televizyonlardan biri olan ve yayın hayatına geri dönen Türkiyem TV'ye de yayın hayatında başarılar diliyorum. Helikopter kazasında vefat eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Son günlerde helikopter kazaları artıyor. Bu konun da araştırılacağına inanıyorum."

"Bütün tuzakları aşıp hedefe ulaşabilenlere Zümrüt-ü Anka denir. İYİ Parti Türk milletinin Zümrüt-ü Anka'sıdır. Elbet de menzile varana kadar sendeleyenler geriye dönenler olacak nefsine yenilenler olacak ama bu yürüyüş durmayacak. Zor günlerden geçen milletimiz bizimle küllerinden doğacak. Belki paramız Sarayımız yok. Biz saraylara değil hakka talip olmuşuz. Şükürler olsun şimdiye kadar yüzümüz kara çıkmadı. Ya ben İstanbul'u alırım ya da İstanbul beni diyen Fatih kadar kararlı olacağız. Geldikleri gibi giderler diyen Mustafa Kemal gibi inançlı olacağız. Ve Allah'ın izniyle başaracağız, başaracağız, başaracağız"

"ÇUKURA DÜŞMEYECEK KADAR DEVLET TECRÜBEMİZ VAR"

"Bizi çekmek istedikleri çukura düşmeyecek kadar devlet tecrübemiz var çok şükür. Doğru gördüğümüz yolu kimseyi kırmadan önermeye devam edeceğiz. Evet ekonomideki kötü gidişata, yargıdaki haksızlıklara öfkeleniyoruz. Sınırımızdaki güvenlik problemlerine şahit olduğumuz zaman öfkeleniyoruz ve bu sorunları çözmek istiyoruz. Vatanını seven herkes aynı duyguları yaşıyor. Hislerimiz bizi ayrıştırmamalı aksine birleştirmeli. Buradan ülkemin her köşesine sesleniyorum. Bu nezaket dilini devletin en tepesinden başlayarak 82 milyon vatandaşımızın da benimsemesini istiyoruz. Birbirimizi anlamak için adımlar atarsak sorunlarımızın çözümü de kolaylaşacaktır."

"ZAMLARIN SORUMLUSU DEDİĞİ ARACI İKTİDAR OLMASIN?"

"Domates, biber ve patlıcanın fiyatı aracılardan artıyormuş. Kim bu aracılar? Fırsatçıların tepesine çökün diyoruz. İktidar şikayet edecek makam değildir. Ama bunlar sürekli şikayet ediyor. E yapamıyorsanız gidin kardeşim yapanlar gelsin. Ama mesele bu zamanları kollayan fırsatçılar değil ki. Her kriz döneminde illaki fırsatçılar olur. Devlet gereğini yapar. Biberi, patlıcanı, patatesi almak zorunda kalan vatandaş, bunları üreten de satan da feryat ediyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Zamların sorumlusu dediği o aracı iktidar olmasın? Sonuçta ürünün pahalı olmasına neden olan o aracı fırsatçı demekki iktidar siz yapıyorsunuz. Bunu üzerine Damat Berat diyor ki, sebze meyvenin fiyatı taşımacılık yüzünden artıyormuş. Yani patlıcanın, biberin pahalılığının sebebi, Muğla'dan Trakya'dan Nevşehir'den yola çıkan kamyonların şoförleriymiş. İyice şaşırmış bu adam. Gerçekten böyle diyor. Fiyatlar taşımacılıktan artıyormuş. Fiyat artışı taşımadan geliyor ama bunu düzeltmek için tek bir adım yok. Bunu düzeltmenin yolu bütün dünyada petrol fiyatları düşerken mazota benzine zam yapmak değildir."

"ÜRÜNLERİN FİYATINI YÜKSELTEN KAMYONLARIN OTOYOLLARA ÖDEDİKLERİ PARALAR"

"Pahalı mazotu aldı ama daha köprülere verecek. Osmangazi mi dersiniz, paralı otoyollar mı dersiniz. Hangi müteahhidin yaptığı köprüyse. Köprü otoyol derken, alınan paralar da bu 5 müteahhide gidiyor. İşte ürünlerin fiyatını yükselten, kamyonların yaktığı mazotun fiyatı, o kamyonların otoyollara ödedikleri paralar olmasın sakın."

"SUÇLU SİZSİNİZ"

"24 Haziran'da çıktığımız her seçim kampanyası boyunca sizi uyarmadık mı? Çiftçi rahatsız düşürün bu maliyetleri demedik mi. Üretici dağınık kooperatifler kurun güçlensinler dedik. Ciddi ürün kaybı var, verim düşüyor dedik. Kendi çıkardığınız tarım kanununu bile uygulamıyorsunuz. Verilen hibe ve destekler doğru adrese gitmiyor denetleyin dedik. Velhasıl dedik de dedik. Hiç kulak asmadınız. Nasılsa 5 müteahhitinizin keyfi yerinde yazıktır. Ne hale geldik. Bunları yapmadıkça mutfaktaki yangın sönmez. Sadece günü kurtarmak için adım attığınızda oy almak için adım attığınızda bu iş yürümez. Kimseye suç atmaya kalkmayın suçlu sizsiniz kardeşim sizsiniz."

"BUNLARIN SAĞINA BAK AKRABA, SOLUNA BAK 5 MÜTEAHHİT"

"Sayın Cumhurbaşkanının anlayabileceğini düşünüyorum. Bu işi yapabilmek için iyi bir tedrisattan geçmeleri gerekir. Gece gündüz bu işlere kafa yormaları, milletin dertleriyle dertlenmeleri gerekir. Bunların sağına bak akraba soluna bak o 5 müteahhit. İYİ Parti'de vatanına milletine sadık kadrolar var çok şükür. Milletimiz de bunu görüyor ki, her geçen gün bize teveccühleri artıyor. Milletimiz sandığı bekliyor sandığı. Yerel seçimler iktidarın değiştirileceği bir yerel seçim, koltukların bekasının tehlikede olduğu bir seçim değil. Bizim İYİ Parti olarak iyi belediyecilik anlayışımız var. İYİ belediyecilik, vatandaşın alması gereken hizmeti ona en uygun bir şekilde sunacaktır. Benim belediye başkanımın ilinde, ilçesinde, beldesinde sorunları çözmesidir."

İYİ BELEDİYECİLİK KİTABI

"Bakın bu kitapta bir ant var.. Seçimden önce her adaya imzalatmak üzere bir yemin imzalattık. Adaylarımız buraya attıkları imzayla kendilerini milletimize bağlayacaklar. Belediyeyi kazandığımızda 5 yıl boyunca adım adım ne yapacağımız belli. Bir an evvel hızlıca uygulamaya koyacağız. Milli duruştan ortak akla, akıllı iyi kentlerden dar gelirliye verilecek desteklere. Yaş almışlarımız için iyi yaşam evlerine hatta komşu ve mahalle kültürüne kadar birçok projemiz hazır. Göreceksiniz milletimiz İYİ Parti'nin illeri, ilçeleri nasıl yönettiğine bakıp iktidarı da bize verecek."

"Bu kimlik 82 milyon kişini ortak tapu senedir. İYİ Partili bir belediye başkanının yönettiği yerde torpilde budur ağa da budur paşa da budur. Göreceksiniz vatandaşımıza bu güveni, bu huzuru yaşatacağız. İYİ Belediyecilik kitabında İYİ Başkan ne yapmaz lüks içinde yaşamaz, lüks makam araçları kullanmaz. Kendisi ya da yakınları sebepsiz yere zenginleşmez personel alımında hısım akraba olmaz. TC'nin değerleriyle ters düşenlerle işi olmaz olamaz. Dini inançları siyasi malzeme yapmaz. Bunun yerine mukaddes dinimizin ışığında her işinde hakkaniyet arar. Hayvan haklarını ihmal etmez. Kimseyi küçümsemez. Halkın yararına olmayan cukkayı dolduran yatırımlar yapmaz yapamaz. Bunlar sadece özeti."

Meral Akşener, Konuşmasının arasında Tokat Belediye Başkan adayı Hüseyin Yarıcı'yı da tanıttı.

"BUNLARINKİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL, CÜZDANLARININ GÖNLÜ"

"Bu kentleri nasıl bu hale getirdiniz. 'Bu şehirlere nasıl ihanet ettik' diye kendiniz söylüyorsunuz. Ben size söyleyeyim bunların gönül belediyeciliği, vatandaşın derdiyle dertlenmek değil cüzdanlarının gönlü."

"DEVLET YÖNETİMİNDE BÖYLE CİDDİYETSİZLİK GÖRMEDİK"

(Oğlum kızım hatırlatıyorsunuz yapmayın. Hepsi yaşlı başlı adam yapmayın üzmeyin. Sonra uykuları kaçıyor....) Ekonomide, devlet yönetiminde böyle bir ciddiyetsizlik görmedik. Erbakan, Tansu Hanım, Mesut Bey, Demirer, Özal'ı gördük. Böyle bir yetersizlik, böyle kifayetsiz kadrolar görmedik. Belediye seçimlerinde bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Belediyecilik sadece çöp toplamak değildir. Alınan yanlış bir imar kararı bile sofralara gelen biberin fiyatının 16 liraya yükselmesine neden oluyor.

"TV'LERDE TÜRK BAYRAĞINA SALDIRANLAR, ŞU ANDA SİZE METHİYELER DÜZÜYOR"

Evet bu hırsız ama bizim hırsızımız. Utanmadan bunlar söyleniyor ülkemizde. Sonra o hırsızlığı örtmek için birkaç kişi daha işe ortak oluyor. Milletimize gelmesi gereken paralar bunların cebine giriyor. O dönem bizzat uyarmama rağmen 2010'da şahsen uyarmama rağmen yanlışlarından dönmediler. Yaptıkları yanlışın bedeli, 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu. Sütü bozuk kumaşı bozuk olandan adam olmaz. Hatırlayın TV'lerde Türk bayrağına saldıranlar, okyanus ötesine yalakalık yapanlar ne hikmetse şu anda size methiyeler düzüyorlar. Bunlar paralı asker kardeşim paralı asker. Bir an önce gereğini yap. Yok beklersen tembellik yaparsan zaten biz geliyoruz. Türk devlet hafızası unutmaz. Devlet tecrübesi olan bir insan olarak biz de unutmayız.

"FİYATLAR ALDI BAŞINI GİDİYOR, DAMAT BEY DENGEMİZİ BULDUK DİYOR"

Düşün şu milletin yakasından. 2002'de 60 milyar vergi toplanıyordu. Siz geldiniz bu yıl 760 milyar vergi toplanıyor. Bu Allah'tan reva mıdır? Nereye harcıyorsunuz Allah aşkına. Gerçi milletimiz de biliyor nereye harcadığınızı. 600 milyar da para girmiş bu ülkeye nereye gitti bu paralar? Ne var ne yok satıldı nereye gitti bu paralar? Hadi onları da geçtik bütün bankalar zarar yazıyor. Nereye gidiyor bu paralar? Benim soframa gelen ürünün fiyatı inmiyorsa.... Memleketin geldiği yer belli. Fiyatlar aldı başını gidiyor Damat bey dengemizi bulduk diyor. Neyin dengesi. İşim gerçeği şu ki, sizinle ne Türkiye dengesini bulabildi ne de siz dengenizi bulabileceksiniz. Türkiye'nin dengesi de İYİ Parti denginiz de İYİ Parti elhamdülillah İYİ Parti var.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE