İyi Parti Lideri Meral Akşener'in İstifa Ettiği İddia Edildi

Son dakika haberine göre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in istifa ettiği iddia edildi. Ortaya atılan iddiaya göre çalıştayın son gününde partiler arasında bir tartışma yaşandığı ve Meral Akşener'in siyasetinin tartışıldığı öne sürüldü. Ortaya atılan bu iddiaların ardından ise Meral Akşener'in istifa edeceği iddia edildi.

GÜNDEM 22.07.2018, 18:41 22.07.2018, 18:51
İyi Parti Lideri Meral Akşener'in İstifa Ettiği İddia Edildi

İYİ Parti'de devam eden çalıştayın son gününde çok önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in istifa ettiği öne sürüldü. İşte detaylar;

MERAL AKŞENER'İN İSTİFA ETTİĞİ İDDİA EDİLDİ

ddiaya göre, çalıştayın son gününde yapılan kapalı oturumda partililer arasında tartışma yaşandı. Partililer, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde Akşener'in izlediği siyaseti eleştirdi. Bunun üzerine çıkan tartışmalar büyüyünce Akşener, "istifa ediyorum" dedi. İddiaya göre, tartışmaların yatışmasının ardından Akşener, ikna edildi.

Bu sırada bazı partililer sosyal medyadan "istifa açıklaması" yaptı.İYİ Parti GİK Üyesi Fatih Eryılmaz, istifasını Twitter hesabından duyurarak, "İYİ Parti'den istifa ediyorum. Gerekli açıklamayı daha sonra yapacağım" ifadesini kullandı. 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyeti önüne gelen tanklara karşı ilk direnişi başlatan emniyet amiri olan Mehmet Fatih Eryılmaz, darbecilerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanmış ve "gazi" olmuştu.

Bazı kaynaklara göre; Kurultayda kavga çıkmış. Bir gencin burnu kırılınca Akşener de sinirden bayılmş. Sonra da 'istifa ediyorum' demiş. Akşener'in, kısa süre içerisinde bir açıklama yapacağı kaydedildi. Kapalı oturumda çıkan tartışmalar sırasında, bazı partililerin "olağanüstü kurultay" çağrısında bulunduğu öğrenildi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Aktif 1 yıl önce
Kendine gel
Atatürkçü 1 yıl önce
Defol git meral sana ihtiyacımız yok