İyi Parti ve MHP Arasında TBMM'de Yer Krizi Yaşandı

Bilindiği gibi CHP'den İyi Parti'ye 15 Milletvekili katıldı. Bunun ardından İyi Parti Türkiye Büyük Millet Meclisinin 5. partisi olarak Genel Kurulda yerini aldı. Meclis Genel Kurul salonunda İyi Parti önce ilk sıraya alındı. Bunun ardından MHP'li vekiller itiraz etti ve İyi Parti ikinci sıraya alındı.

İyi Parti ve MHP Arasında TBMM'de Yer Krizi Yaşandı

Bilindiği gibi CHP heyeti ile İyi Parti heyeti arasında bir görüşme gerçekleştirilmişti. Gerçekleştirilen görüşme sonrasından CHP'den 15 Milletvekili istifa ederek İyi Parti'ye katıldı. 

Böylelikle İyi Parti 20 Milletvekili sayısına ulaştı ve Mecliste grup kurabilecek sayıya ulaştı.

HDP VE İYİ PARTİ MİLLETVEKİLLERİ YAN YANA OTURACAK

İyi Parti Meclisin 5. partisi olarak Genel Kurulda yerini aldı. İlk başta İyi Parti birinci sıraya alındı. Bunun üzerine MHP'den itiraz geldi ve İyi Parti ikinci sıraya alındı. Böylelikle ilk sırada yine MHP'ye yer verildi. İyi Parti milletvekilleri Meclis'te HDP ile yan yana oturacak.

Konu ile ilgili olarak ayrıntılar geldikçe ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE