İYİ Parti Yerel Seçimlerde İttifak Yapacak Mı? Açıklama Meral Akşener'den Geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yerel seçimlerde İYİ Parti'nin ittifak yapıp yapmayacağı sorusuna dair açıklamalarda bulundu. Meral Akşener'in ittifak konusuna dair açıklamalarında, herhangi bir görüşme ve ittifak anlayışının olmadığını ifade etti.

GÜNDEM 28.09.2018, 05:09
İYİ Parti Yerel Seçimlerde İttifak Yapacak Mı? Açıklama Meral Akşener'den Geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde basın mensupları ile bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener  gündemi değerlendirdi. 

Bu kapsamda basın mensupları tarafından kendisine sorulan bazı sorulara yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siyaset dünyasının yeni gündem maddesi yerel seçimlere değindi. 

MERAL AKŞENER'DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI

Kısa bir süre önce ayağından bir ameliyat geçiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sağlığına kavuşur kavuşmaz, TBMM'de İYİ Parti grubunu ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında açıklamalarda bulunan Meral Akşener, kendisine MHP İle AK Parti'nin seçimlerde ittifak yapacaklarına ilişkin hatırlatma üzerine konuya dair açıklamalarda bulundu. 

“Siyasi yapıların ille de ben bir ittifak kuracağım dedikleri zaman söyleyecek sözümüz olmaz, hayırlı olsun. Biz an itibariyle aday tespiti için çalışıyoruz. İttifak için değil her anlamda söylüyorum bunu; Türkiye'nin yararına olan hayrına olan herhangi bir durumda Türkiye’nin yanında yer alır İYİ Parti. Onun dışında her siyasi parti gibi yerel seçimlere hazırlanıyoruz ve teşkilatlarımızı güçlendiriyoruz. Onun dışında an itibariyle herhangi bir görüşme, ittifak konuşma yoktur”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)