İYİ Partili Lütfü Türkkan: 'Bir Buçuk Milyon Yeni Suriyeli daha Türkiye'ye Göç Edecek'

Lütfü Türkkan'dan flaş açıklama! İdlib'de devam eden çatışmalardan kaçan bir buçuk milyon Suriyelinin daha Türkiye'ye sığınmasının beklendiğine dikkat çeken İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Türkiye'yi bekleyen büyük sorunu anlamak hiç zor değil" dedi.

GÜNDEM 05.09.2019, 22:25
İYİ Partili Lütfü Türkkan: 'Bir Buçuk Milyon Yeni Suriyeli daha Türkiye'ye Göç Edecek'

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'dan Suriye'den yeni göç dalgası uyarısı geldi. Türkkan, Twitter hesabından dikkat çeken bir grafik paylaştı.

1990 ile 2017 arasında göç alan ülkelerin yer verildiği grafikte, Türkiye'deki sığınmacı artışının yükselişi ülkedeki sığınmacı sorununu gözler önüne seriyor.

Söz konusu grafiği değerlendiren Lütfü Türkkan, "Grafikteki artışa bakarak Türkiye'yi bekleyen büyük sorunu anlamak hiç zor değil. Bu artış Türkiye'nin eriyen geleceğidir" ifadelerini kullandı.

1,5 MİLYON DAHA...

Öte yandan İdlib'de devam eden çatışmalardan kaçan Suriyelileri hatırlatan Türkkan, bir buçuk milyon Suriyelinin daha Türkiye'ye sığınmasının beklendiğini ifade etti. İYİ Partili Türkkan, "İdlib'den Türkiye'ye yönelik yeni bir göç dalgasıyla 1,5 milyon kişinin daha gelmesi bekleniyor" dedi.

Yorumlar (0)