İzmir Adliyesi Önündeki Patlamada Şehit ve Yaralı Sayısı Belli Oldu

Alınan bilgilere göre olay yerinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği, 1 teröristin arama çalışmalarına başlanıldığı 2'si polis 7 kişi yaralandı.

GÜNDEM 05.01.2017, 16:49 18.02.2017, 08:41
İzmir Adliyesi Önündeki Patlamada Şehit ve Yaralı Sayısı Belli Oldu
Sabit bir itfaiye adliye girişinde bekliyor ve toplam 8 ambulans hazır bulunuyor. Sivillerin ve gazetecilerin olay yerine girmesine izin verilmiyor. Şuana kadar alınan bilgilere göre 1 terörist öldürüldü. NTV muhabirinin açıklamasına göre iki teröristin olduğu belirtiliyor. NTV muhabiri, İzmir 10 – 15 gün öncesinde hedef gösterilmişti ve ilgili birimlere başvuru da bulunulmuştu. Bu olayın yaşanması da oldukça düşündürücü ifadelerine yer verildi.  

ARAÇ PATLADIKTAN SONRA ÇATIŞMA BAŞLAMIŞ

Patlamanın hedef şaşırtma olarak yapıldığı düşünülüyor. Vatandaşları güvenlikli bölgeye alma çalışmaları devam ediyor ifadelerine yer verdi.

Anadolu Ajansından alınan bilgilere göre İzmir'deki terör saldırısında 1 polis ve 1 adliye çalışanı şehit oldu 7 kişi yaralandı. 

İzmir Adliyesi yakınlarında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından ise silah sesleri duyuldu. Patlama sonrasında olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

ŞÜPHELİ İDDİASI

Manas Bulvarı Salhane dere kenarında inceleme yapan polis ekipleri, bölgeye trafik akışını kesti. Giriş ve çıkışları kontrol altına alan polis, siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheliyle ilgili çalışma başlattı. Olay yerine bomba uzman ekiplerinin çağırıldığı belirlendi.

Bu arada, patlamanın yaşandığı yerin yakınında şüpheli bir paketin daha olduğu öğrenildi.

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Anadolu Ajansı ise 2 teröristin öldürüldüğünü ifade etti.

Kamupersoneli.net | ANKARAYorumlar (0)