İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den Flaş Açıklama! 500 Hektar Değil, 5 Bin Hektar Yandı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ulaşım ve Toplu Taşıma konulu toplantıda açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar'da ormanlık alanda meydana gelen yangın hakkında yaptığı değerlendirmede 5 bin hektarın yandığını söyledi. 500 hektar olarak söylenen yangına ek olarak; "yaptığımız tespitler 5 bin hektar alanın üzerinde bir alanın yanmış olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 22.08.2019, 23:48
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den Flaş Açıklama! 500 Hektar Değil, 5 Bin Hektar Yandı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘İzmir Buluşmaları’ adı altında ‘Ulaşım ve Toplu Taşıma’ temasıyla üçüncüsü düzenlenen toplantı, Kültürpark’taki İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Programın açılışında açıklamalarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yaptığı açıklamasında; İzmir Karabağlar’daki orman yangınına yönelik olarak değerlendirmede bulundu.

İzmir Karabağlar’daki orman yangınında 500 hektar alanın yandığına yönelik olarak tespitte bulunan Soyer açıklamasında; "5 bin hektar alanın üzerinde bir alanın yanmış olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Soyer Orman yangını ve İzmir'e yönelik yaptığı açıklamasında ise;

"Bir kentin ortak akılla yönetilmesinin, kentle ilgili kararların birlikte alınmasının çok büyük önemi var.

Demokrasi 5 yılda bir sandığa gitmek demek değildir. Kentlilik bilincinin, kentle ilgili kafa yormanın, fikir üretmenin çok büyük önemi var.

Bu toplantılar bunun kanallarını açmaya yarıyor. Tarımla ilgili iki kez yaptık, her seferinde çok iyi niyetli değerlendirmeler edindik.

Çok verimli toplantılar oldu.

“Bir büyük orman yangını, büyük felaket yaşadık. Bu felaket belki de İzmir’in en büyük yangınlarındandı.

Yanan alan 500 hektar olarak ifade edildi fakat yaptığımız tespitler 5 bin hektar alanın üzerinde bir alanın yanmış olduğunu gösteriyor.

İzmir tarihine baktığımız zaman bu yangının en büyük yangınlardan biri olduğunu söylemek yanlış değil.” dedi.

Yorumlar (0)