İzmir'de balkondan düşerek ölen profesör, kedisini kurtarmak isterken düşmüş

Ölümü basına 'intihar' olarak yansıyan İzmir'in Bornova İlçesindeki Prof. Dr. Tolga Fikri Köroğlu'nun kedisini kurtarmaya çalışırken 7 kattan düştüğü ortaya çıktı.

GÜNDEM 01.09.2019, 16:15
İzmir'de balkondan düşerek ölen profesör, kedisini kurtarmak isterken düşmüş

İzmir'in Bornova ilçesinde Dokuz Eylül Üniversitesi'nde profesör olan Tolga Fikri Köroğlu, yaşadığı evin 7'nci katından düşerek yaşamını yitirmişti. Olay basına ‘intihar’ olarak yansırken, Prof. Dr. Cem Terzi, Köroğlu’nun kedisini kurtarmaya çalışırken düşerek yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Olay, önceki gün saat 23.30 sıralarında Evka-3 Mahallesi'ndeki bir apartmanda meydana gelmişti. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü, Pediatrik Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Tolga Fikri Köroğlu, 7'nci kattaki evinin balkonundan aşağı düştü.

Apartmanın bahçesine düşen Köroğlu ağır yaralanırken, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Köroğlu’nun hayatını kaybettiğini belirlendi. Profesörün cenazesi, savcının incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Olay basına ‘intihar’ olarak yansırken, Köroğlu'nun ölüm nedenini arkadaşı Prof. Dr. Cem Terzi sosyal medya hesabından açıkladı. Terzi, Köroğlu’nun kedisini kurtarmak isterken 7 kattan düştüğünü belirtti.

Terzi Facebook'tan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Tolga Köroğlu müthiş bir hekim, çok titiz, çok disiplinli. Müthiş bir akademisyen, akademiye adanmış bir hayat. Kolon kanserini yeneli çok oldu. Gayet sağlıklıydı. Olağanüstü dayanışan, sevgi dolu bir çift. Kedilerine aşık bir çift. Tolga intihar etmedi. Gerçi o öldükten sonra bunun bir önemi var mı bilmiyorum. Kalanlar için önemi olabilir. Tolga kedisini kurtarmak için sarktığı yatak odası penceresinden düştü. Anıların bizimle birlikte olacak. Seni hep çok güzel hatırlayacağız sadeliğinle, zerafetinle, ciddiyetinle." 

Köroğlu, Bornova’daki Ali Rıza Güven Camii’nde düzenlenen törenin ardından Naldöken Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

Yorumlar (9)
DÜNYA HAYATI.. 4 ay önce
Merhumun burada yayımlanmış mevcut görüntüsüne(resmine) yani yüzüne baktığımda,belirgin olarak hissettigim iyi insan bağlamındaki vicdani duygu içimde oluşuverdi.Oldukça üzüldüm,sarsıldım ve içim acıdı.ALLAH (C.C.) RAHMET EYLESİN,MEKANI CENNET OLSUN INŞAALLAH.Yakınlarına,sevenlerine başsağlığı diliyorum..
Oyanur 4 ay önce
Allah rahmet eylesin ailesine büyük sabırlar versin inşAllah
Fatma Alcan İkballi 4 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine sabırlar diliyorum
Prof oğuz atay 4 ay önce
Meslektaşım mekanı cennet oldun
Doktor 4 ay önce
Allah rahmet eylesin
Mesut 4 ay önce
Allah Rahmet Eylesin. Mekanı Cennet Olsun İnşAllah. Doktorlar Ölmesin.
Lütfi yılmaz 4 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah iyi bir akademisyen iyi bir doktor olduğuna şahitlik ederim Allah yakınlarına sabır lık versin
Nurcan yigit 4 ay önce
Bu kadar değerli bir bilim insanı kolay yetişmiyor çok üzüldüm mekanı cennet olsun ışıklar içinde uyusun ailesine büyük sabırlar dileriz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın