İzmir'de Bekçilerden "Polisi Arayalım Mı?" Diyen Vatandaşa Tepki: "Gerek Yok, Polisiz Kardeşim, Hayırdır"

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaşanan olay sosyal medya gündemine oturdu. 20 yaşındaki bir gencin kimliğini göstermek istememesinde dolayı üç bekçi tarafından gözaltına alındığı esnada çevrede bulunan bir vatandaşın "Polisi arayalım mı?" demesi üzerine bekçilerden sert tepki geldi.

GÜNDEM 15.07.2019, 22:14
İzmir'de Bekçilerden "Polisi Arayalım Mı?" Diyen Vatandaşa Tepki: "Gerek Yok, Polisiz Kardeşim, Hayırdır"

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaşanan olayda 20 yaşındaki O.G.. bekçilere kimliğini göstermek istemedi ve yanına gelen üç bekçi tarafından gözaltına alındı.

Orada bulunan bir vatandaş gencin gözaltına alındığı esnada "Polis çağıralım mı" demesi üzerine bekçiden sert bir tepki geldi ve "Gerek yok, polisiz kardeşim, hayırdır, neden arıyorsun polis" demesi sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

Yaşanan olay dün akşam saatlerinde Karşıya sahilinde meydana geldi.

Bölgede devriye gezen bekçiler 20 yaşındaki O.G.'den kimliğini göstermesini talep etti ancak iddiaya göre, O.G. kimliğini göstermek istemedi. Üç bekçi ise genç O.G.'yi gözaltına aldığı esnada bir vatandaşın "Polis çağıralım mı" demesi üzerine bekçiden sert bir tepki geldi ve "Gerek yok, polisiz kardeşim, hayırdır, neden arıyorsun polisi" dedi.

Görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı ve karakola götürülen O.G suç kaydının olmamasından dolayı serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)