İzmir'de Uyuşturucu Kullanım Yaşı 10'a Düştü !

İzmir’in Konak ilçesinde “uyuşturucu satışı ve kullanımı” ile ilgili Narko Terör Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda uyuşturucu kullanım yaşının 10'a düştüğü ifade edildi.

İzmir'de Uyuşturucu Kullanım Yaşı 10'a Düştü !

İzmir’in Konak ilçesinde “uyuşturucu satışı ve kullanımı” ile ilgili Narko Terör Çalıştayı düzenlendi. Söz konusu çalıştaya katılan bir muhtar mahallesindeki uyuşturucu ticareti ve kullanımının 10 yaşına kadar düştüğünü söyleyerek destek istedi.

Çalıştay İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği ve Ege Üniversitesi işbirliğiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Düzenlenen çalıştaya akademisyenler, İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü yetkilileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve müftülük görevlileri katıldı. Çalıştay öncesinde bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında Global Research Thinking Center (GRTC) Genel Başkanı Mustafa Önsay bir konuşma yaptı.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMAÇLANIYOR

Önsay konuşmasında toplumun uyuşturucu terörüne karşı daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti. Narko Terörün bir toplumun genç neslini işlevsiz hale getirmek amacıyla sistematik bir biçimde uyuşturmaya verilen ad olduğunu söyleyen Önsay, çalıştayda uyuşturucu kullanımına zemin oluşturan sosyopsikolojik unsurlara dikkat çekmeyi, aile, çocuk eğitimi, toplumsal kontrol mekanizmaları ve ahlaki normatif değerlerle ilgili farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti.

Konak ilçesine bağlı 2. Kadriye Mahallesi Muhtarı Selim Nalbant da bir açıklama yaptı. Nalbant açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"UYUŞTURUCU KULLANIM YAŞI 10'A DÜŞTÜ"

“Benim mahallemde bonzai çekirdek gibi satılıyor. Vatandaş kendisi bir şey yapamadığı için muhtar olarak hep benim kapıma geliyor. ’Ne olacak halimiz’ diye bana soruyorlar. Mahallede her türlü uyuşturucu var, hem uyuşturucu satıyorlar hem fuhuş yaptırıyorlar. Polislere haber verdiğim için muhtarlık binası ve arabam kurşunlandı. 6-7 yaşındaki çocuklara dahi uyuşturucuyu sattırıyorlar. Benim mahallemde uyuşturucu kullanma yaşı 10’a düştü. Artık bu durumun önüne geçilmesini istiyoruz”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE