İzmit-Kandıra Otoyolu yeniden ihaleye açıldı!..

2018'de açılması planlanan İzmit-Kandıra Otoyolu yeniden ihaleye açıldı!.. Ulaştırma Bakanı Eski AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İzmit-Kandıra otoyunun 2018'de açılacağına dair bazı vaatlerde bulunmuştu. Bir türlü açılamayan yol, sebebi henüz bilinmeyen bir sebebten dolayı tekrar ihaleye açıldı. Bu şekli ile İzmit-Kandıra Otoyolu'nun açılış tarihi 2020 yılına ertelendi.

İzmit-Kandıra Otoyolu yeniden ihaleye açıldı!..

Temeli 19 Kasım 2016 tarihinde atılan İzmit-Kandıra Otoyolu için, Eski Ulaştırma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Fikri Işık, “2018’in sonunda açılacak” sözünü vermişti.

Şu anda AKP Kocaeli Milletvekili olan Işık, partisinin Kocaeli adayı için vatandaşlardan oy isterken ise İzmit-Kandıra Otoyolu için, “Mahcubuz” açıklamasını yapmıştı.

İzmit-Kandıra Otoyolu, yeniden ihaleye çıkarılarak açılış tarihi 2020'ye uzatıldı

Yol için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nün 8 Mart’ta yeni bir ihale yaptığı ortaya çıktı. Söz konusu ihale ile yolun Solaklar Köyü kavşağındaki kavşak ve köprü yapım çalışmaları işi özel bir firmaya devredildi. İzmit-Kandıra Otoyolu, bir aksilik olmazsa, en erken 2020 yılının ilk aylarında hizmete girecek. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 22:35
YORUM EKLE