Jandarma Genel Komutanlığından JÖH Alım İlanı Bekleniyor

Seçkin birliklerin arasından yer alan JÖH timlerine katılmak isteyen adaylar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir ilanın yayımlanması beklenmektedir.

GÜNDEM 09.10.2018, 10:07 18.01.2019, 21:56

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir geçtiğimiz dönemlerde bir ilan yayımlanarak JÖH timleri bünyesinde uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edilmişti. 

Adaylar tarafından Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yeniden bir ilan yayımlanarak JÖH alımının yapılması bekleniyor. 

JÖH NASIL OLUNUR?

Bilindiği gibi JÖH timlerine katılabilmek için iki seçenek bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Jandarma Genel Komutanlığı tarafından JÖH alım ilanı yayımlandığında başvuru yapılarak eğitimlerin de başarılı bir şekilde geçilmesi sonucu JÖH timlerine katılmaktır. 

Bunun yanı sıra adayın askerliğinin bitimine 6 ay kala gönüllülük esası ile başvuru yaparak eğitim dönemini de başarılı bir şekilde geçmesi sonucunda JÖH timlerine atanması olacaktır.

Ancak JÖH timlerine katılmak isteyen adaların sağlık şartlarına haiz olmakla beraber alım yapılacak dönemdeki şartlara da haiz olmaları gerekmektedir. 

JÖH ALIM İLANI BEKLENİYOR

Jandarma Özel Harekat timlerine katılmak isteyen adaylar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçen dönemdeki gibi bir ilanın yayımlanması bekleniyor. Binlerce aday tarafından sitemize geri bildirim gönderilerek ilanın beklendiği ifade edildi.

Ancak ilanın ne zaman yayımlanacağı hakkında bir açıklama bulunmuyor. Bu konuda bir açıklama geldiğinde veya ilan yayımlandığında anlık bildirim almak için uygulam

Yorumlar (1)
cihan 12 ay önce
lütfen alımlar başlasın artık jöh