Kabil'de İntihar Saldırısı ! Çok Sayıda Kişi Hayatını Kaybetti

Afganistan'ın başkenti Kabil bombalı intihar saldırısı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 21 kişinin hayatını kaybettiğini ifade edildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 30.04.2018, 09:53
Kabil'de İntihar Saldırısı ! Çok Sayıda Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Necib Daniş bir açıklama yaptı. Necib Daniş yaptığı açıklamasında motosikletli saldırganın üzerine yerleştirdiği bombayı Kabil'in Şaş Darak bölgesinde patlattığını ifade etti.

Bunun ardından Necib Daniş ikinci bir saldırının da gerçekleştirildiği ifade edildi. Daniş açıklamasında ikinci saldırının olay yerine görüntü almaya gelen gazetecilerin arasında olduğunu ifade ederek ölü ve yaralı sayısının henüz netleşmediğini vurguladı.

21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Vahid Mecruh da bir açıklama yaptı. Vahid Mecruh yaptığı açıklamasında iki saldırıda ilk belirlemelere göre 21 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Ayrıca Mecruh 27 kişinin yaralandığını azılarının durumunun ağır olduğunu belirtti.

ÖLÜ VE YARALILARIN ARASINDA GAZETECİLER DE VAR

Mecruh açıklamalarında ölü ve yaralıların arasında gazetecilerin de olduğunu vurguladı. Görgü tanıkları da saldırı anını anlattı. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre gazeteci görünümlü ikinci saldırgan bombayı kameraya yerleştirerek gazetecilerin arasında patlattı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)