banner731

Kabine Değişikliğinde Hazine Bakanı Berat Albayrak Görevden Alınacak Mı? İşte Flaş Kulis Bilgisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliği yapacağı konuşuluyor. Bu kabine değişikliği hakkında Fatih Altaylı kulis bilgilerini paylaştı. Altaylı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yerini koruyacağını belirtti.

GÜNDEM 12.09.2019, 12:24 12.09.2019, 17:12
Kabine Değişikliğinde Hazine Bakanı Berat Albayrak Görevden Alınacak Mı? İşte Flaş Kulis Bilgisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliği yapacağı konuşulurken Fatih Altaylı tarafından kulis bilgileri paylaşıldı.

Fatih Altaylı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yerini koruyacağını ancak bakanlığın bölünerek kamu tecrübesi olan birinin buraya getirilebileceğini belirtti. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Erdoğan'ın yapacağı dillendirilen kabinede değişiklik iddiaları ile ilgili yazısında "Konuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. "Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak" diyor herkes." ifadelerine yer verdi.

"Erdoğan kabineyi genelde "Değişiyor" dendiği zaman değil, "Galiba değişmeyecek" dendiği zaman değiştirmeyi seviyor." diyen Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Yine de eninde sonunda değişecek. En çok konuşulan mesele ise iki bakanın görevde kalıp kalmayacağı. Bunlardan biri Berat Albayrak, diğeri ise Süleyman Soylu. Bu ikilinin birbirleriyle de geçinemediği çok bilinen bir sır. Hangisi görevden alınacak, ikisi de mi alınacak! Toto bunun üzerine oynanıyor.

"BAKAN ALBAYRAK GÖREVDEN ALINMAYACAK"

Konuştuğum pek çok kişinin emin olduğu bir şey var. "Beklentilerin aksine Berat Albayrak görevden falan alınmayacak" diyor herkes. Ancak bakanlığının bölünmesi söz konusu olabilir. Yani Maliye Bakanlığı ayrılabilir. Buraya kamu tecrübesi olan biri gelebilir. Söylenen bu.

Yorumlar (0)