Kabine Toplantısı Sonrası İbrahim Kalın'dan İttifak ve Af Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kabine Toplantısı'nın ardından yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af açıklamalarına ve sonrasında MHP'den gelen açıklamaları değerlendirdi. İbrahim Kalın açıklamalarında ayrıca İttifak ve Cemal Kaşıkçı konularında da açıklamalarda bulundu.

Kabine Toplantısı Sonrası İbrahim Kalın'dan İttifak ve Af Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantı 3 saatten uzun bir süre sürdü. 

Beştepe'de gerçekleştirilen toplantı sonrası ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hem gündeme hemde toplantıda konuşulan konulara dair açıklamalarda bulundu. İbrahim Kalın'ın konuşmasının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

AF YASASI TARTIŞMASI HAKKINDA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af açıklaması sonrası MHP'den gelen eleştirilen ve daha sonra AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in değerlendirmeleri hakkında açıklamalar yaptı. Ortada yanlış anlamanın olduğunu ifade eden İbrahim Kalın şu ifadeleri kullandı. 

''Bu konuda AK Parti Sözcüsü bir açıklama yaptı. Konunun başka yerlere çekilmesi doğru olmaz. Ortada yanlış anlama ya da çarpıtma var. Sayın Cumhurbaşkanımızın MHP'yi hedef alan bir açıklama söz konusu değil. Nihai karar Meclis'indir."

ÖĞRENCİ ANDI KONUSU

Danıştay'ın verdiği karar sonrası yeniden gündeme gelen öğrenci andı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ''Buradan yeni bir siyasi polemiğe girmek doğru değil. Burada milli kimlikle ilgili bir tartışma yok. Hukuki açıdan bakıldığında Danıştay'ın kendini yürütme yerine koyup böyle karar vermesi var. Bununla ilgili tabii hukuki süreç devam edecek. Onun da hep birlikte takipçisi olacağız.'' dedi. 

CEMAL KAŞIKÇI OLAYI

Son günlerin en önemli gündem başlıklarından olan Cemal Kaşıkçı olayı ile de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın olayın aydınlatılacağını söyledi. 

“Konu, Türkiye ile Suudi Arabistan arasında bir konu değildir. Türkiye, burada uluslararası hukuk çerçevesinde kendi milli hukuk kuralları çerçevesinde olayın aydınlatılması için gerekli adımları atmaktadır. Mesele, menfur bir cinayetin aydınlatılması meselesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın baştan beri koyduğu çizgi son derece nettir. Bu olayla ilgili hiçbir şey gizli kalmayacak.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE