Kadın ayrımcılığı yapan Dekan'a tepkiler büyüyor

Sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Yerel seçimlerde kadın adaylara oy vermeyeceğini söyleyen Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı'ya tepkiler büyüyor. Kadın ayrımcılığı yapan Dekan tepkilerin büyümesi karşısında suskunluğunu koruyor.

Kadın ayrımcılığı yapan Dekan'a tepkiler büyüyor

Sosyal medya hesabından Kadın ayrımcılığı yapan Prof. ünvanlı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Mehmet Karalı'ya tepkiler büyüyor.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Karalı, twitter hesabından yaptığı açıklamada “Aile hayatına yönelik bazı politikaları yanlış buluyorum. İyi bir çocuk yetiştirmek, iyi bir ev hanımı olmak bakan, başkan, başarılı bir iş kadını olmaktan elzemdir, seçimde kadınlara oy vermeyeceğim.” demiş, daha sonra gelen tepkiler üzerine de bu tweetini silmişti.

Kadın Ayrımcılığı yapan Dekan'a ilk tepkiler Kadın Milletvekillerinden geldi.

Bu Mesaj Prof. olmuş bir dekana hiç yakışmadı

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Dekan Karalı'nın sözlerine asla katılmadığını belirterek birçok kadınının mesleğini başarılı olarak yaptığını hatırlattı. Vekil Kara, “Kadın, erkeğin ne önünde ne de arkasında. Birçok kadın mesleğini başarılı olarak yapıyor. Bu açıklama dekana hiç yakışmadı. Ben milletvekiliyim, ev hanımlığımı da vekilliğimi de dört dörtlük yapıyorum” diye konuştu.

Bir tepkide CHP Konya Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç'tan geldi. Tunç yaptığı açıklamada;

Kadın ayrımcılığı yapan dekana tepki göstererek, “Atatark'ün bize verdiği haklardan asla vazgeçmeyeceğiz” uyarısında bulundu. Tunç “Dekanın paylaşımını tasvip etmiyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Amaçları, sosyal yaşamdan kadını uzaklaştırmak. Biz var olmaya devam edeceğiz, hem çocuk yetiştiririz hem de çalışırız.” dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE