Kadınlara Doğum Borçlanması İçin MHP'li Arzu Erdem Kanun Teklifi Verdi

Kadınların emekliliklerinde doğum borçlanması için MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine bir kanun teklifi verildi.

GÜNDEM 15.10.2018, 13:55 15.10.2018, 14:06
Kadınlara Doğum Borçlanması İçin MHP'li Arzu Erdem Kanun Teklifi Verdi

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında kadınlara doğum borçlanması hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisine bir kanun teklifi verdiğini belirtti.

ARZU ERDEM'DEN DOĞUM BORÇLANMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ

Konu ile ilgili olarak MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem sosyal medyadaki açıklamalarında "Kadınlara doğum borçlanması amacıyla hazırladığım “5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair #KanunTeklifi”ni TBMM’ne verdim. Hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

MHP'li Arzu Erdem tarafından verilen kanun teklifinde "5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi gerekçesi ile birlikte ekte sunulmuştur." ifadelerine yer verildi.

Arzu Erdem tarafından verilen ve 3 maddeden oluşan kanun teklifinde amaç, kadınların emekliliklerinde doğum borçlanmasının da sayılması olarak belirlendi. Teklifte kanun kapsamında sigortalı kadının doğumdan önce veya sonra sigortalı olup olmadığına bakılmaksızın iki defaya mahsus olmak üzere doğum sonrasındaki iki yıllık süreyi geçmemek kaydıyla doğum borçlanmasına tabi olması istendi. İşte kanun teklifinin detayları:

KANUN TEKLİFİ

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)