Kadro Alamayan Taşeron İşçiler İçin Yeni Adım

Kadroya geçemeyen taşeron işçilerin talepleri gündeme gelmeye devam ediyor. Kadroya geçemeyen taşeron işçilerin sorunlarına çözüm bulunması için çalışmalar yapılırken yeni bir adım daha atıldı.

Kadro Alamayan Taşeron İşçiler İçin Yeni Adım

Türkiye genelinde bazı taşeron işçiler kamu kurum ve kuruluşlarına kadroya geçirilirken bazı taşeron işçiler de kadroya alınmadı. Kadroya geçemeyen taşeron işçiler için sendikalar tarafınan çeşitli çalışmalar yapılarak adımlar atılıyor.

Konu ile ilgili olarak bir süredir taleplerin yetkililere ulaştırılması konusunda emek harcayan kadroya geçemeyen taşeron işçilere sendikalar tarafından destek geliyor. Sendikalar tarafından yapılan sözcülük vasfı kapsamında talepler yetkililere ulaştırılıyor.

Yaşanan son gelişmelere göre HAK İŞ Sendikası tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada kadroya geçemeyen taşeron işçiler için yenş çalışmaların yapıldığı ifade edildi.

Adana’da sendika toplantısında bir araya gelen sendikanın genel başkanı ve yetkililer tarafından ortak bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bundan önceki süreçte HAK İŞ olarak 12 senedirtaşeron sorunu üzerinden faaliyetler yaptıkları belirtilirken söz konusu süreçte 1 milyona yakın işçinin kadroya geçmesine vesile oldukları da vurgulandı.

Gerçekleştirilen toplantıda kadroya geçemeyen taşeron işçiler üzeine yoğun çalışmalar yapıldığı ifade edildi ve bakanlıklarda ve KİT’lerde çalışan bütün taşeron işçilerden talep imzaları alındığını ve taşeron işçilerin yazılı olarak verdikleri dilekçeleri ilgili makamlara kısa sürede ulaştıracakları belirtildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Perihan
Perihan - 4 ay Önce

%70 engeline takılıp işten çıkanlar ne olacak

Adem
Adem - 4 ay Önce

Yemekhanelere kadro lütfen

idris
idris - 4 ay Önce

yuzde 70 engeli

Asil
Asil - 4 ay Önce

Belediye şirketlerinde çalışanların sesini kimse duymuyor kadro almak onlarında hakki

Hatice
Hatice - 4 ay Önce

Okullarda TYP çalışan ÖZEL GÜVENLIKLER içinde kadro istiyoruz.

Belediye çalışanı
Belediye çalışanı - 4 ay Önce

Belediyelere neden tam kadro verilmiyor.yine aynı şekilde binlerce kişi 1 başkan yardımcısı na mahkum ediliyor.hic bir haktan yararlandirilmiyor yine istenildiği gibi maaş lari düşürülüyor.bunun zararı sayın Cumhurbaşkanı miza oluyor.

Hatice
Hatice - 4 ay Önce

Yuzde 70 engeli

Idris
Idris - 4 ay Önce

Yuzde 7 o