Kalkınma Bakanı Elvan: Üniversitelerde Yeni Bölümlere İhtiyacımız Var

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya'da katılmış bir etkinlik kapsamında üniversite faailiyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Üniversitelere yönelik açıklamalarında açılması planlanan bölümlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Elvan yeni bölümlere ihtiyacın olduğunu söyledi.

Kalkınma Bakanı Elvan: Üniversitelerde Yeni Bölümlere İhtiyacımız Var

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde gerçekleştirilen KOP Bölgesi Üniversiteleri Birliği'nin (ÜNİKOP) 'Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı' toplantısına katıldı. 

Katıldığı toplantı kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Kalkınma Bakanı Elvan önemli açıklamalarda bulundu. 

Yapmış olduğu konuşmasında üniversite faaliyetleri konusunda düşüncelerini aktaran Bakan Elvan, yeni bölümlerin açılması gerektiğini ve var olan fakülteleri açmayın uyarısında bulundu.

'YENİ BÖLÜMLERE İHTİYACIMIZ VAR'

Bölgesel Kalkınma ve Üniversiteler Çalıştayı kapsamında yapmış olduğu açıklamalarında üniversitelere uyarılarda bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, üniversitelerin yeni bölümler açması gerektiğini ifade etti. 

Özellikle dünyada yaşanan değişime dikkat çeken Bakan Elvan yapay zeka, sanal gerçeklik ve robotiklikten bahsedildiği ifade ederek şu açıklamalarda bulundu. 

 ''Artık dünyada çok hızlı dönüşüm yaşanıyor. Yapay zekadan, katmanlı üretimden bahsediyoruz. Sanal gerçeklikten, robotiklikten bahsediyoruz. Yeni bölümlere ihtiyacımız var.''

'AYNI FAKÜLTELERİ AÇMAYIN'

Konuşmasında ayrıca üniversite yönetimlerine de uyarılarda bulunan Kalkınma Bakanı Elvan, üniversitelere aynı fakülteleri açmayın dedi. 

Diğer illerde olan fakülteleri bende açıyım mantığının değişmesi gerektiğini ifade eden Kalkınma Bakanı Elvan ''İhtisaslaşma konusunda 'şu ilde bir bölüm var, bir bölüm de ben açayım' anlayışını terk etmemiz lazım'' ifadelerini kullandı. 

'ÜNİVERSİTELER AB PROGRAMLARINA BAŞVURU YAPMIYOR'

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde düzenlenen toplantıda üniversiteleri bir konuda daha eleştiren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, üniversitelerin Avrupa Birliği programlarına başvuru yapmadıklarını bildirdi. Üniversitelerin TÜBİTAK ve diğer kurumlardan daha kolay kaynak aldıklarını ifade eden Bakan Elvan şu sözleri aktardı.

''Üniversitelerimiz, TÜBİTAK ve diğer kurumlardan daha kolay kaynak alabilmeleri nedeniyle genellikle Avrupa Birliği programlarına başvurmadıklarını biliyoruz''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Evren
Evren - 1 yıl Önce

Yeni bolum acilsin diyorsun ama mezun olup yillarca is bulmayanlari ne yapacaksiniz.Bu ulke yeni bolum falan kaldirmaz malesef boyle egitim sistemi varken aciklamalariniz biraz gercekci olsun.