Kalkınma Planı Kapsamında Kadınlara Yazılım Dersi Verilecek

Hükümet tarafından beş yıllık kalkınma planı oluşturuldu ve bu plan kapsamında çeşitli düzenlemeler yapılacağı ifade edildi. Buna göre kalkınma planı dahilinde kadınlara yazılım dersi verilecek.

GÜNDEM 15.07.2019, 14:36
Kalkınma Planı Kapsamında Kadınlara Yazılım Dersi Verilecek

Hükümet tarafından beş yıllık kalkınma planı oluşturuldu ve bu bağlamda ek olarak 4.3 milyon istihdam sözü verildi. 

Bu kalkınma planı kapsamında "insan kaynakları, işgücü piyasası ve istihdam politikalarında" yeni bir modele geçileceği de ifade edilerek yeni kamu yönetim modeli ile nitelikli insan vurgusunun ön plana çıkması kalkınma planında yer aldı.

Bunun yanı sıra kalkınma planına göre kolay işverenlik desteklenirken bitelikli işgücü havuzunun oluşturulması planlanıyor. 

KADINLARA YAZILIM DERSİ VERİLECEK

Bu sistem kapsamında yapılacak olan bir çok yeniliğin yanı sıra kadınlara da eğitim verilecek. 

Kadınların daha iyi işlerde çalışması işgücüne daha fazla katkıda bulunması hane halkı gelirlerini artırarak tasarruflara doğrudan katkıda bulunması amacı ile yatırımlar için finansman olanakları geliştirilecek.

Gençler, kadınlar ve sosyal yardım alanların işgücüne katılımını sağlamaya yönelik aktif işgücü programlarının uygulanması planlanıyor. Bunun yanı sıra mesleki eğitim ve beceri gelişimi fırsatları da günçlendirilecek. Kadınlara yazılım dersi verilecek.

Yorumlar (0)