Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan TEOG İle İlgili Uyarı Niteliğinde Açıklama

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili uyarı niteliğinde açıklama yaptı.

GÜNDEM 20.09.2017, 13:44
Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan TEOG İle İlgili Uyarı Niteliğinde Açıklama

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, katıldığı programda TEOG sınavının kaldırılmasına ilişkin uyarı niteliğinde açıklama yaptı.

‘Bakan Değişimlerinde Ayrı Bir Usül Olmamalı’

Şeref Malkoç, TEOG ile yapılan tartışmaların güzel tartışma niteliğinde olduğunu belirterek yaptığı açıklamasında; "Karşılıklı olarak görüş alışverişleri yapılmalı. Eğitim konusunda kim ne düşünüyorsa bunu söylemeli. Bu söylemlerin araştırmaya, incelemeye dayalı olarak söylenmesi çok önemlidir. Burada devlete, hükümete, Milli Eğitim Bakanlığı'na düşen görev şu; Her bakan değişiminde ayrı bir usül olmamalı.

Dünyada eğitim sistemi nasıl işliyor? "Gelişmiş eğitimde ileri olan Ülkelerin sistemi nasıl?" diye incelenmeli. Türkiye şartlarına göre bir sistem bulunmalı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın anayasası olmalı. Kamu Başdenetçisi olarak, eğitim konusunda idarecilerden haklı beklentilerimiz var. Vatandaşlarımızın talepleri var" değerlendirmelerinde bulundu.

‘Konuyu Ciddiye Alsın, Yaz Boz Tahtası İle Olmaz’

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç yapmış olduğu değerlendirmelerinde şu açıklamalara yer verdi:

“Birincisi; dört başı mamur olarak Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyu ciddiye alsın, araştırmalar yaptırsın, vatandaşa kulak versin, eğitimcileri dinlesin ve eğitimin ana yazısını oluştursun. Yaz boz tahtası ile bu iş olmaz”

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, okullarda kış saati uygulaması ile ilgili vatandaşların taleplerini dikkate alacaklarını ve bu konuda Kamu Başdenetçiliğine müraacat edebileceklerini kaydetti.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)