Kamu Personeline 3600 Ek Göstergenin Görüşüleceği Tarih Belli Oldu

Kamu personelleri tarafından 3600 ek gösterge hakkında detaylar araştırılıyor. Memurlar ek göstergenin çıkıp çıkmayacağını araştırıyorlar. Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) tarafından 3600 ek göster görüşülecek. Ek göstergenin görüşüleceği tarih belli oldu.

Kamu Personeline 3600 Ek Göstergenin Görüşüleceği Tarih Belli Oldu

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) 7 Aralık 2018 tarihinde 3600 ek göstergeyi görüşecek.

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), 3600 ek gösterge başta olmak üzere kamu personel toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraki görüşmelere bırakılan konuları ele almak için 7 Aralık 2018 tarihinde toplanacak.

SENDİKALAR KATILACAK

KPDK, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında Reşat Moralı Salonu'nda bir araya gelecek. Yapılacak olan toplantıya, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve KESK yöneticilerinin yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların genel başkanlarının da katılacağı tahmin ediliyor.

İKİNCİ VE SON TOPLANTI

2018 yılı içerisinde ikinci ve son toplantısını yapacak olan KPDK'da, Memur-Sen Sendikasının 3600 ek gösterge başta olmak üzere Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu, enflasyon farkıyla toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan konuları gündeme getireceği bilgisine ulaşıldı.

ENFLASYON FARKI DA GÜNDEME GETİRİLECEK

Memur-Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yaptığı açıklamada, KPDK'nin çalışma hayatının en önemli sosyal diyalog mekanizmalarından biri olduğuna dikkat çekti.

YAPILAN AÇIKLAMA

KPDK'nın, kamunun verimliliği, çalışma barışının sağlanması, sorunların tartışılarak kamunun işleyişine ilişkin sorunların aşılması noktasında önemli bir çözüm organı işlevinin bulunduğunu belirten Tonbul, şu açıklamaları yaptı;

"Senede iki kere toplanması gereken KPDK'nin ilk toplantısı 29 Mart'ta yapılmıştı. O toplantıda, izin süreleri, 4/C'lilere ilişkin beklentiler ile kadın memurların esnek çalışma düzenlemesinin de aralarında olduğu başlıkları gündeme getirmiştik. 7 Aralık'ta yapılacak yılın son toplantısında en önemli gündem maddemiz 3600 ek gösterge olacak çünkü kamuoyu seçim döneminde gündeme getirilen bu vaadin geniş bir çerçevede bir an evvel karşılık bulmasını bekliyor. Bunun dışında, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre güncellenmesi ve enflasyon farkıyla ilgili görüşlerimizi paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
master_şef
master_şef - 7 ay Önce

KPDK hiç karışmasın olanı da bozacak.