banner731

Kamu Şirketinde Hiç İşe Gitmeden 5 Bin 500 TL Maaş !

CHP'li Belediye Meclis Üyesi Adem Bilen yaptığı açıklamalarında flaş bir iddiada bulundu. Adem Bilen açıklamalarında Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kendisine yakın isimleri belediye şirket yönetimine aldığını iddia etti. Ayrıca Bilen, işe alınan kişilerin işe gitmeyerek her ay 5 bin 500 TL maaş aldıklarını da iddia etti.

GÜNDEM 07.12.2018, 15:07 17.01.2019, 20:55
Kamu Şirketinde Hiç İşe Gitmeden 5 Bin 500 TL Maaş !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’li Belediye Meclis Üyesi Adem Bilen, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in kendisine yakın isimleri belediye şirket yönetimine aldığını ve işe gitmeyen bu kişilere 5 bin 500 TL maaş ödendiğini iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Belediye Meclisi'nde partilileri ile yaşadığı sorunlar sürüyor.

Sabah Gazetesinin aktardıklarına göre Başkan Alper Taşdelen kendisine muhalif olan grubun lideri olarak nitelendirdiği iddia edilen CHP'li Meclis Üyesi Adem Bilen'e sırası gelmesine rağmen her meclis üyesine verilen belediye şirketi yönetim kurulu üyeliğini vermedi.  Başkan Alper Taşdelen'in kendisini eleştiren tüm partili, partisiz herkese düşmanlık beslediğini ifade eden Adem Bilen, " Birçok partili arkadaşımız Alper Taşdelen ile ters düşmüş durumda… Çankaya Belediye Meclisi'ndeki her meclis üyesine sırayla verilen şirket yönetim kurulu üyeliğinde sıra bana gelmişti. Sayın Taşdelen sırf kendisine muhalif olduğum için benim yerime kendi yandaşlarını şirketlere yönetim kurulu üyesi yaptı" şeklinde konuştu.

"İŞE GİTMEDEN 5 BİN 500 TL MAAŞ ALIYORLAR"

Belediye Meclis Üyesi Adem Bilen, "Bu şirket yönetimine giren kişilere hiç işe gitmeden ayda yaklaşık 5 bin 500 TL maaş ödeniyor. Ben belediye şirketi yönetimine girmek istemiyorum. İş adamıyım… Oradan gelecek paraya da ihtiyacım yok. Benim zoruma giden Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile adalet yürüyüşüne katılan bir belediye başkanın kendi belediyesinde hem de kendi partilisine adaletsiz davranması… Ben bu adaletsizlik karşısında susamam… Biliyorum bu açıklamadan sonra belki de partiden ihraç edileceğim. Zaten Mansur Yavaş kontenjanından meclis üyesi seçildiğim için 5 yıldır faşist olarak nitelendiriliyorum" ifadelerini kullandı.

MAAŞ ALANLARIN İSİMLERİNİ DE VERDİ

Taşdelen'in belediye şirketlerini çiftlik gibi kullandığını söyleyen Bilen, "Alper Taşdelen belediye şirketlerini kendi siyasi çıkarları için kullanıyor. Bir dönem CHP Genel Başkan Yardımcılığı yapmış Yaşar Seyman, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç'in eşi ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un eşi gibi çeşitli isimler Çankaya Belediyesi ile herhangi bir bağı olmadan buradan maaş alıyor. Eminim bu açıklamalarımla Çankaya Belediye Meclisi'ndeki pek çok CHP'li arkadaşımın duygularına tercüman oluyorum. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)