Kamuda Sıra Terör Örgütü Temizliğinde

FETÖ ile ilgili ihraçların ardından hükümet şimdi de PKK ile ilişkisi olanlar için harekete geçti. İşte detaylar...

GÜNDEM 26.09.2016, 10:50 26.09.2016, 10:59
Kamuda Sıra Terör Örgütü Temizliğinde
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülkede OHAL ilan edildi ve OHAL kapsamında KHK'lar çıkarıldı. Çıkarılan KHK'lar ile birlikte, kamuda FETÖ bağlantısı olanlar ya görevden ihraç edildi ya da soruşturmaları devam etmek üzere açığa alındı.

FETÖ ile ilgili soruşturmaların ardından hükümet şimdi de PKK terör örgütü için harekete geçti. Terör örgütü ile bağlantısı olan takipe alındı. PKK'ya yönelik ihraçlarda yaklaşık 40 bin kişilik bir sayının olması bekleniyor.

Eğitimden sağlığa kamunun birçok alanına temizlik yeniden başlayacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada, FETÖ soruşturmalarında 105 bin kişinin açığa alındığına ve terör örgütü ile ilgili çalışmaların da önümüzdeki günlerde başlatılacağına yer verdi.

PKK'ya destek veren belediyelere kayyum atamaları başladı. Kamu kurumlarında, belediyelerde terör örgütü temizliği için yaklaşık 40 bin kişi incelemeye alındı. Terör örgütü incelemelerinde MİT raporları dikkate alınıyor. 

İncelenen 40 bin kişinin çevresinde de incelemeler yapılıyor. Terör örgütü üyeliğinden dava açılanlar, terör örgütü propagandası yapanlar mercek altında.

Terör örgütüyle ilgili ihraçların da en kısa zamanda başlaması bekleniyor.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)