Kamudan İhraç Edilen 1560 Kişi OHAL Komisyonu Kararıyla Görevlerine İade Edildi!

OHAL döneminin sona erdiği bilinirken OHAL inceleme komisyonu çalışmalarına devam ediyor. Komisyonda bu zamana kadar 26 bin başvurunun sonuçlarının belli olduğu ifade edilirken 1560 kişi ise komisyon kararı ile görevlerine iade edildi. İşte detaylar...

Kamudan İhraç Edilen 1560 Kişi OHAL Komisyonu Kararıyla Görevlerine İade Edildi!

OHAL'in geçtiğimiz günlerde sona erdiği bilinirken OHAL inceleme komisyonunun çalışmalara devam ettiği belirtildi.

Komisyona bu zamana kadar yapılan 26 bin başvurunun sonuçlandığı ifade edilirken kamudaki görevinden ihraç edilen 1560 kişi komisyon kararı ile görevlerine iade edildi.

Habetürt'te yer alan habere göre; Afrin şehidi oğlu Abdullah Taha Koç'un tabutunu iki eliyle omuzladığı görüntü ile hafızalara kazınan Ahmet Koç'unda komisyon tarafından alınan kararla görevine iade edildiği belirtildi.

Türkiye'de 2 yıldır devam eden OHAL'in sona ermesiyle beraber bu süreçte 125 bin 678 kamu görevlisinin KHK'larla görevinden ihraç edildiği biliniyor.

Ayrıca ihraçlarla beraber çok sayıda kamu, kurum ve kuruluşu kapatılırken KHK'larla beraber 131 bin 922 tedbir işlemi (ihraç, rütbe sökme, kapatma vb.) gerçekleştirildi.

KHK'larla tesis edilen işlemlere karşı başvuru mercii olarak kurulan OHAL İnceleme Komisyonu’na 110 bin 84 kişi başvurdu.

1560 İADE KARARI VERİLDİ!

 22 Aralık 2017’den itibaren karar vermeye başlayan Komisyon, bugüne kadar yaklaşık 26 bin başvuru dosyasını sonuçlandırdı. Bunların 22 bin 440’ı hakkında ret kararı verildiği belirtildi.

Ayrıca komisyon 1560 kamu görevlisinin başvurusunu ise kabul ederek görevlerine iadelerini sağladı. Yine komisyonun ön incelemesinden sonra 2 bin kişi KHK ile görevlerine iade edildi.

SON KHK İÇİN SON TARİH 5 EYLÜL

Diğer yandan 701 sayılı KHK ile hakkında işlem yapılan kamu personelleri OHAL Komisyona 5 Eylül 2018’e kadar başvurabilecekler.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıdvan
Rıdvan - 12 ay Önce

Iade etseniz ne olur insanların ocağını söndürürdünüz sonunuzu görecez

Molla
Molla - 12 ay Önce

18bin fiili meçhul ihraç suçları bile bilmeyen benim gibi hayatları en ağır infazı mâruz kalan bunca masum 1560 kişi dile kolay ben başvurmafım henüz geciken adalet sefalet oldu

Murat
Murat - 12 ay Önce

Sorgusuz sualsiz, haksız hukuksuz olarak binlerce insanın ekmeğini elinden aldınız. İnşAllah bu haksızlığı yapanlar da ekmeklerinden olurlar birgün. Mazlumların ahında boğulacaksınız.

Molla
Molla - 12 ay Önce

18bin fiili meçhul ihraç suçları bile bilmeyen benim gibi hayatları en ağır infazı mâruz kalan bunca masum 1560 kişi dile kolay ben başvurmafım henüz geciken adalet sefalet oldu