Kamudan İhraç Edilen 92 Bin Kişi OHAL Komisyonuna Başvuru Yaptı !

OHAL Komisyonuna başvuru hakkı olanların neredeyse tamamı başvuru yaptı. Peki başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

Kamudan İhraç Edilen 92 Bin Kişi OHAL Komisyonuna Başvuru Yaptı !

FETÖ'nün darbe girişimi sonrası adli ve idari soruşturmalarla kamudan ihraç edilenlerin itirazlarını değerlendirmek üzere 23 Ocak 2017 tarihli 685 sayılı KHK ile kurulan OHAL Komisyonu'na yapılan başvurularda sona gelindi. 

OHAL Komisyonu başkanlığında Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş bulunuyor. Menteş'in başkanlığındaki komisyona başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinde başladı ve 14 Eylül 2017 tarihinde sona erecek. 

BAŞVURU HAKKI OLANLARIN NEREDEYSE TAMAMI BAŞVURU YAPTI

Yayımlanan toplam 14 KHK ile kamudan ihraç edilenlerden 108 bin 92 kişi ile kapatılan 2 bin 727 dernek, vakıf gibi kuruluşların söz konusu Komisyona başvuru yapma hakkı bulunduğu öğrenildi. Yenişafaka'tan Osman Özegen'in haberine göre yaklaşık 2 ay gibi bir sürede 108 bin 92 kişiden 92 bin 464'ünün Komisyon'a itiraz ettiği kaydedildi. Başvuru hakkı bulunanların neredeyse tamamının başvuru yapması dikkat çekerken, bunlardan 84 bin 805'inin onay işleminin tamamlandığı ve Komisyon'a gönderildiği belirtildi.

EN ÇOK BAŞVURU ANKARA'DAN

OHAL Komisyonuna başvurular Türkiye genelinde il Valiliklerinde gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda en çok başvurunun yapıldığı FETÖ darbe girişimi soruşturmalarının yürütüldüğü Ankara olduğu belirtildi. 

 Başvuru yoğunluğu kapsamında Başkent Ankara'yı  İstanbul, İzmir, Bursa ve Kayseri gibi iller takip etti. Buna göre, Ankara'dan 10 bin 261, İstanbul'dan 8 bin 865, İzmir'den 3 bin 149, Bursa'dan 2 bin 205 başvuru yapıldı.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE