Kamupersoneli.net Olarak Tüm Milletimizin Cumhuriyet Bayramını Kutlarız

Gözbebeğimiz Cumhuriyetimizin bugün, 94. yıl dönümü... İlk günkü coşkusu ve gururu ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm Türkiye'de kutlanacak.

GÜNDEM 29.10.2017, 08:42 08.02.2019, 20:05
Kamupersoneli.net Olarak Tüm Milletimizin Cumhuriyet Bayramını Kutlarız

Cumhuriyet’imizin 10. yılında İstanbul Beyoğlu’ndaki zafer takında “Durmayalım düşeriz” yazıyordu. Cumhuriyetimizin kurulduğundan bu yana hiç durmadık düşmedik.. Bugün Tüm Türkiye tek yürek oldu saygı ve minnetle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna gidiyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayımladığı mesajında “Türk milleti, 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söz konusu mesajında “Bu vesileyle bin yıldır aziz vatan topraklarının müdafaası için bir gonca gül gibi toprağa düşen kahraman şehitlerimize yüce Mevlâ’dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Başta Cumhuriyet’imizin banisi, Kurtuluş Savaşı’mızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yâd ediyorum. İstiklal Harbi’mizi zafere taşıyan, Cumhuriyet’imize hayat veren ruh, tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit ve 2 bin 193 gazi pahasına gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkmışlardır” dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Başbakan Binali Yıldırım mesajında “Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kasteden hiçbir terör faaliyeti, darbe teşebbüsü, finansal ve medyatik saldırı hedefine asla ulaşamayacaktır” dedi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “hainlerden temizlendikçe daha da güçlendiğini” ifadelerine yer verdi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında “Cumhuriyet’imizin yaşadığı temel problemler, tüm gençlerimizin diğer vatandaşlarımızla birlikte, ‘demokratik laik ve sosyal hukuk devleti’ ilkesine duydukları derin bağlılığıyla aşılacaktır. Özgürlük ve bağımsızlık karakteri olmuş, Cumhuriyet’imize âşık vatandaşlarımız kalıcı huzura demokrasi, adalet ve huzur talebiyle ulaşacaktır” ifadelerine yer verdi.

DEVLET BAHÇELİ'NİN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Cumhur, Cumhuriyet’ine sahip çıkacaktır. Yeni işgal denemeleri, yeni saldırı ve komplolar milli surun hisarlarını Allah’ın izniyle aşamayacaktır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk:
"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir."

Kamupersoneli.net olarak yayımladığımız bu haber vesilesi ile tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarız.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)