Kan Davalısını 27 Yerinden Bıçaklayarak Öldürdü: Polis Müdahale Etmedi

Batman Otogarında kan davası iddiası ile öldürülen Suat Yüksekbağ'ın yaralı olarak yerde yatarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde polisin saldırganlara müdahale etmediği görülüyor.

GÜNDEM 30.08.2019, 17:15 30.08.2019, 17:29
Kan Davalısını 27 Yerinden Bıçaklayarak Öldürdü: Polis Müdahale Etmedi

Batman Otogarında kan davası iddiası ile ödlürülen Suat Yüksekbağ'ın yaralı yatarken çekilden görüntüleri ortaya çıktı ve bu görüntülerde polislerin saldırganlara müdahale etmediği görülüyor.

27 YERİNDEN BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜLER

Söz konusu olay Batman Şehirlerarası Otogarı’nda geçtiğimiz Çarşamba günü meydana geldi. İki kişi Suat Yüksekbağ'ı 27 yerinden bıçaklayarak öldürdü Kan davası olarak belirtilen olaya ilişkin soruşturma başlatıldı ve yaşanan olayın görüntüleri sosyal medyada yayıldı.

Otogarda Güvenlik önlemlerinin neredeyse hiç olmadığı ve X-ray cihazının sadece çanta kontrolünde kullanıldığı R.K. ve A.K. adlı kardeşlerin bıçakla giriş yaptıkları belirtildi. Bunun yanı sıra aralarında kan davası olduğu iddia edilen Suat Yüksekbağ'ın 27 yerinden bıçaklandığı ifade edildi.

Otogardak bir vatandaş tarafından bıçak darbelerinin ardından Yüksekbağ'ın kanlar içinde yerde yattığı ve acı çektiği görüntüler çekildi.

Hürriyet'in aktardıklarına göre görüntülerde yerde kanlar içinde yatan Yüksekbağ'ın başında ellerinde bıçak ve sopa olan kardeşler görülüyor. 2 kardeş, bıçak ve sopayı sallayarak çevredekilerin yaralıya yardımını engelliyor. Olay yerinde bulunan polisler de çevredekileri uzaklaştırmaya çalışıyor.

Bir polis memurunun saldırgan kardeşlere tabanca doğrulttuğu görülen görüntüde, bir polis memuru da çevredeki kalabalık için elindeki biber gazını hazır tutuyor. Bu anlarda son bir gayretle yardım istemeye çalışan yaralının yanına kimsenin gitmediği görülüyor. Bir süre sonra saldırgan kardeşler, 'ölmesi için' başında bekledikleri yaralının yanından ayrılıyor.

POLİSLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konu ile ilgili olarak Batman Valiliği tarafından da bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada olaya müdahalede yetersiz kalan polis memurları hakkında idari soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Yorumlar (0)