Kanlı Pazar: Peş Peşe Patlamalar ! En Az 129 Ölü ve 400 Yaralı Var

Sri Lanka’nın başkenti Colombo ile Batticaloa ve Negombo şehirlerinde 3 kilise ve 3 otelde peş peşe patlamalar meydana geldi. Söz konusu saldırılarda ölü ve yaralı sayısının arttığı ifade ediliyor. Buna göre en az 129 kişi hayatını kaybederken 400 kişi de yaralandı.

GÜNDEM 21.04.2019, 10:32
Kanlı Pazar: Peş Peşe Patlamalar ! En Az 129 Ölü ve 400 Yaralı Var

Güney Asya ülkelerinden Sri Lanka’nın Colombo ile Batticaloa ve Negombo kentlerinde 3 kilise ve 3 otelde patlamalar meydana geldi. Patlamalarda 129 kişi hayatını kaybettti, en az 400 kişi de yaralandı.

Olayın ardında servis edilen fotoğraflar saldırıların vahametini gözler önüne serdi.

Paskalya Bayramı'nın kutlandığı ülkede patlamaların nedeni henüz bilinmiyor. Pazar ayininin olduğu kiliselerin bugün normalden daha kalabalık olduğu tahmin ediliyor. Saldırıları henüz üstlenen olmadı.

Sri Lanka ordusunun ayrılıkçı Tamil Kaplanları örgütünün yenildiğini ilan etmesiyle iç savaşın sona erdiği 19 Mayıs 2009'dan bu yana ülkede bu denli büyük saldırılar yaşanmamıştı. Sri Lanka polisinin daha önceden intihar saldırıları konusunda uyarıldığı ortaya çıktı.

TÜRKİYE'DEN İLK TEPKİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(Sri Lanka'da) Kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetliyorum" dedi.

Yorumlar (0)