Kanuna Göre Astsubaylığa Geçiş Yaş Sınırı 31'den 35'e Çıkarılacak

Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildiği açıklandı. Bu kapsamda uzman jandarmaların astsubaylığa geçiş yaş sınırının 31'den 35'e çıkarılacağı ifade edildi. İşte detaylar sitemizde.

GÜNDEM 18.10.2018, 08:27
Kanuna Göre Astsubaylığa Geçiş Yaş Sınırı 31'den 35'e Çıkarılacak

Astsubaylığa geçiş yaş sınırının 31'den 35'e çıkarılacağı ifade edildi.

Söz konusu Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildiği duyuruldu.

Terör ile daha hızlı ve etkin mücadele edilmesine yönelik olarak Terörle Mücadele Kanun kapsamındaki suç faillerinin yakalanabilmesine yardımcı olanlara veya yerlerini, kimliklerini bildirenlerin yanı sıra suçların ortaya çıkarılmasına veya delillerinin ele geçirilmesine yardımcı olanlara para ödülleri taktim edilecek.

Diğer yandan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapmakla görevlendirilen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarına yönelik olarak bakanlıklar ile kamu kurumlarıyla kuruluşlarının arşivlerinden ve elektronik bilgi işlem merkezlerinden bilgi ve belge almaya Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturmas sonuçları kovuşturmaya yer olmadığına yönelik kararlar kesinleşmiş mahkeme kararları almaya yetkili olacaktır.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)