banner731

Kapıkule'de hurma taşıyan tırdan yaklaşık yarım ton eroin çıktı

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Genel Müdürlüğünce uyuşturucu kaçakçılığı ile odaklanabiliyorsanız, neticesinde Kapıkule Gümrük Sahasına gelen bir tır, riskli bulunarak röntgen taraması yapıldı. Hurma taşıyan tırmalama yapan taramanın yapılması Araç arama hangarına göre, şüpheli yoğunlukların gözlendiği bölümlerde gözden geçirme başlatıldı.

GÜNDEM 30.08.2019, 11:33
Kapıkule'de hurma taşıyan tırdan yaklaşık yarım ton eroin çıktı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule'de yapılan operasyonda 455,5 kilogram eroin ele alıyor.

Uyuşturucu madde tespiti için özel olarak yetiştirilen hassas burunlu narkotik köpekler de çalışmalara dahil edildi. Köpeklerin araçta bulunan kollarına aşırı tepki vermesi üzerine içerisinde hurma bulunan koliler açıldı.

Kolilerin karton kenarlarının olması gerekenden daha kalın olduğu, kontrol yapan Gümrük Muhafaza ekiplerinin dikkatinden kaçmadı. Şüpheli kolilerin kenarları kapatılarak dış kenarların kapatılması gizli bölmeler oluşturulmuş, bu bölümlere ince plakalar halinde paketlenmiş uyuşturucu maddeler saklanmıştır görüldü. Araçta bulunan tüm kolilerin kullandığı yöntem hazır hale getirildi. Söz konusu koliler içerisinde ele geçirilen 455,5 kilogram uyuşturucunun bulunduğu piyasa değerinin 91 milyon Türk lirası olduğu anlaşıldı.
Konuya özgü olarak adli makamlarca seçtiğinizde bir tane şüpheli gözaltına alındı.

Yorumlar (0)