Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler'in Kardeşi Ak Parti Milletvekili Adayı Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında alınan kararla birlikte Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) getirilen Orgeneral Yaşar Güler'in kardeşi Ak Parti milletvekili adayı olduğu ortaya çıktı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler'in Kardeşi Ak Parti Milletvekili Adayı Çıktı

Yaşar Güler'in Genelkurmay 2. Başkanlığı görevinde olduğu dönemde, kardeşi emekli Albay Atilla Güler, Bayburt'ta 7 Haziran 2015 seçimleri için AKP'den milletvekili aday adayı olmuştu.

Atilla Güler, 36 yıllık kamu hizmetinin yanı sıra 5 yıl da savunma sanayi sektöründe üst düzey yöneticilik yaptığını belirterek, milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları da anlatmıştı.

“Yeni Türkiye'de marka şehir Bayburt” sloganıyla afişler de hazırlatan Yaşar Güler, listeye alınmadı.

ALTINOK TEPKİ GÖSTERDİ

Sözcü'nün haberine göre, 7 Haziran'daki Bayburt seçimini AKP'den aday gösterilen Naci Ağbal ile Kadri Karaoğlu kazandı. CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ise “Kara Kuvvetleri Komutanı olan Yaşar Güler'in kardeşi AKP'den Bayburt milletvekili aday adayıydı. AKP için ‘liyakat' değil, ‘sadakat' önemli” dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE