Karakola Bomba Atacaktı, Atamadan Elinde Patladı!

İstanbul' da akıllara durgunluk veren bir saldırı gelişmesi yaşandı. Bir saldırgan karakola atmak istediği bombayı kendi elinde patlattı.

GÜNDEM 24.09.2016, 14:55 24.09.2016, 15:05
Karakola Bomba Atacaktı, Atamadan Elinde Patladı!
İstanbul' da el yapımı bir patlayıcı kullanarak yapılmak istenen saldırıda, bombayı kendi elinde patlatan şahıs ve onu hastaneye kaldıran arkadaşları gözaltına alındı. Akıllara durgunluk veren bu olay, hain saldırı yapmaya çalışanların veya organizatörlerinin kulağına küpe olacak cinsten.

İstanbul' un Küçükçekmece semtine bağlı Kanarya Karakoluna akşam saatlerinde düzenlenmesi planlanan bombalı saldırı girişiminde, el yapımı patlayıcıyı karakola atamadan kendi elinde patlatan faaliyetçisi göz altına alındı. Bombayı arkadaşlarının kendi elinde patlatması nedeniyle hastaneye kaldıran arkadaşları da, onunla beraber adaletin yolunu tuttular.

Patlama sonucunda sağ eli parçalanan şahıs, adalet karşısında hesap vermeye hazırlanıyor. Gözaltına alınan şüphelilerin terör örgütü PKK mensubu olduğu ileri sürülüyor.

Gözaltına alınan ve bombayı kendi elinde patlatan şahısın adı A.B (19) olarak aktarılırken, onu hastaneye kaldıran 2 arkadaşının isimlerinin de İ.G (18) ve M.E.U (21) olduğu ifade ediliyor.

Bölücü terör örgütlerine ve onların kanlı saldırılarına ibret olarak gösterilebilecek bu durum, umuyoruz ki hain saldırıları düzenleyenlere ufak bir ders olur.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)