Karamollaoğlu: Şimdi kimse baştakilere hesap soramıyor

Temel Karamollaoğlu'nun gündeminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP iktidarı vardı. Sahabelerin içinde Halife Hz. Ömer'e hesap soranlar vardı diyen Karamollaoğlu Erdoğan'ı işaret ederek ''Şimdi kimse baştakilere hesap soramıyor. Şimdi ülkemizde kimse kimseyi eleştiremiyor ve eleştiren insan tenkit ediliyor'' dedi. Karamollaoğlu liyakat sisteminede dikkat çekmek istedi. ''Ülkemiz aile şirketi haline geldi'' diyen SP lideri Temel Karamollaoğlu, ''Ehliyet, liyakat olmadan işler doğru düzgün gitmez. Şu an ülkemizde bunun sorununu yaşıyoruz'' diye seslendi.

GÜNDEM 01.09.2019, 18:23
Karamollaoğlu: Şimdi kimse baştakilere hesap soramıyor

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Yalova Armutlu'da düzenlediği kampta konuştu. Likayat üzerinden Erdoğan'ı ve AKP iktidarı yöneticilerini eleştiren Karamolla oğlu sert konuştu. 

Karamollaoğlu şöyle konuştu;

“Ülkemiz aile şirketi haline geldi. Hangi ülke ehliyete ve liyakata önem vermezse sonu hiç iyi olmuyor”

Karamollaoğlu, “Ehliyet, liyakat olmadan işler doğru düzgün gitmez. Şu an ülkemizde bunun sorununu yaşıyoruz. Ülkemiz aile şirketi haline geldi. Hangi ülke ehliyete ve liyakata önem vermezse sonu hiç iyi olmuyor. Ehliyetli ve liyakatli insanları göreve getirmek için istişare yapılır. Ama istişare de akillerle yapılır. Hatta istişare yapılan kişiler, yanlış giden işleri görünce çıkıp uyarır. Ama şimdi ülkemizde kimse kimseyi eleştiremiyor ve eleştiren insan tenkit ediliyor. Sahabelerin içinde Halife Hz. Ömer'e hesap soranlar vardı. Şimdi kimse baştakilere hesap soramıyor” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (1)
Asist 4 ay önce
Başkan ülkeyi şirket gibi yönteceğini söyledi zaten temel im sıkıntı sizlerin alternatif olamayışınız, aynı şeyi tekrar layıp durma siz nasıl yönteceğinizi halka anlatın...