Karar Yayımlandı: 2 General 19 Albay Emekliliğe Sevk Edildi !

İçişleri Bakanlığı kararıyla Jandarma Genel Komutanlığına bağlı tuğgenerali korgeneral ve albaylar emekliliğe sevk edildi.

GÜNDEM 23.09.2017, 09:21 23.09.2017, 10:12
Karar Yayımlandı: 2 General 19 Albay Emekliliğe Sevk Edildi !

İçişleri Bakanlığının, Jandarma Genel Komutanlığına bağlı iki korgeneral, bir tuğgeneral ve 19 albayın emekliliğe sevk edilmeleriyle ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan karara göre; Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan ile daha önce Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanan Korgeneral Ali Lapanta ve Tuğgeneral Veli Turan, 1 Ekim tarihi itibarıyla emekliliğe sevk edildi.

İŞTE O İSİMLER...

Jandarma Kurmay Albaylar Güven Şağban, Kahraman Dikmen ve Taner Büyükgöz, Jandarma Albaylar Osman Topbaş, Mustafa Çelik, Özcan Kaplan, Hüseyin Kanat, Zafer Durukan, Hüseyin Şimşek, Mustafa Kemal Timuroğlu, Fatih Üstündağ, Uğur Pamukçu, Levent Çinko, Eyüp Aktaş, Hakan Demirörs, Tümay Özgür ve Erol Egesoy, Jandarma Pilot Albay Tuncay Köse ile Jandarma Maliye Albay Yıldıray Dinç'in de aynı tarih itibarıyla emekliliğe sevki kararlaştırıldı.

KARAR 694 SAYILI KHK'YA GÖRE ALINDI

19 Albayın emekliliğe sevk kararı, Olağanüstü Hal Kapsamında çıkarılan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile değiştirilen 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu'nun 13'üncü maddesi gereğince alındı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)