Kasım 2018 Er Celbi Duyurusu MSB Tarafından Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 2018 Kasım ayı er celbi duyurusuna yer verildi. Milli Savunma Bakanlığı Kasım 2018 er celbinde silahaltına alınacaklara yönelik olarak duyuruyu askeralma genel müdürlüğü'na ait resmi web adresi üzerinden erişime açtı.

Kasım 2018 Er Celbi Duyurusu MSB Tarafından Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı.

Duyuruda ise 2018 Kasım ayı er celbinde silahaltına alınacak olan yükümlülere yönelik olarak duyuruya yer verildi.

Yayımlanan duyuru metnin de ise;

1998 Doğumlu ve bunlara işleme tabii er statüsünde yükümlülerden kayıtlı olduğu askerlik şubesinin genel celp dönemi Kasım 2018 olanların yanı sıra,

Celp dönemi Kasım 2018 olmadığı durumda, Kasım 2018 celp döneminde silahaltına alınacakların ve bu talepleri uygun bulunanların,

Yasal sebeplerle askere sevkleri tehir edilenlerden sevk tehir şartlarını kaybettiklerinden Kasım 2018 celp döneminde sevke tabi olanların sevkleri gerçekleştirilecektir.

Sevke tabi olan yükümlüler sevk edileceklerin sınıf ve eğitim merkezleri ile hangi grupta silahaltına alınacakların askerlik şubeleri ile e- devlet üzerinden 15 ekim 2018 tarihinden itibaren öğrenebilecekleri ifade edildi nüfus cüzdanları ibraz edilmesi suretiyle askerlik şubelerinden veya e- devlet üzerinden sevk evraklarını alabilecekleri duyuruldu.

Kasım 2018 er celbinde sevke tabi yükümlülerin, birinci grupta sevke tabii olanlar sevk işlemlerini e- devlet üzerinden 15- 31 Ekim 2018 tarihleri arasında ve askerlik şubelerinden 15 Ekim- 1 Kasım 2018 yapabileceklerdir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:41
YORUM EKLE