Katalonya Başbakanı'ndan Flaş Bağımsızlık Açıklaması! 'Süreci Askıya Almalıyız!'

Katalonya Özerk Yönetim Hükümeti Başkanı Carles Puigdemont, bağımsızlık konusuna dair hiç beklenmedik bir açıklamada bulundu.

GÜNDEM 10.10.2017, 21:18 10.10.2017, 22:27
Katalonya Başbakanı'ndan Flaş Bağımsızlık Açıklaması! 'Süreci Askıya Almalıyız!'

İspanya'nın doğusundaki Katalonya Özerk Bölgesi'nin bağımsız devlet olmasını öngören bir referandum gerçekleştirilmişti. Gerçekleştirilen referandum sırasında İspanya polisi ile oylamaya katılanlar arasında olaylar çıkmış ve yüzlerce kişi yaralanmıştı. 

Düzenlenen referandumun ardından, referanduma dair resmi sonuçlar 1 Ekim tarihinde açıklandı ve referandum sonucunun evet olduğu aktarıldı. Bu gelişmeler ışığında, dünya kamuoyunda en çok konuşulan konularından biri olmayı başaran Katalonya'nın bağımsızlık referandumuna ilişkin hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı.

''BAĞIMSIZLIK SÜRECİNİ ASKIYA ALMALIYIZ''

Katalonya Özerk Yönetim Hükümeti Başkanı Carles Puigdemont, yapmış olduğu konuşmasında bağımsızlık sürecinin askıya alınması gerektiğini vurgulayarak, müzakareler için zamanın gerekli olduğunu aktardı. Katalonya Başkanı Puigdemont'un konuya dair açıklaması şu şekilde, "Bağımsızlık sürecini askıya almalıyız. İspanya ile müzakere için zaman gerekli." 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)