Kaynak Holding Tarafından Kurumlara Binlerce Kamu Personeli Yerleştirildi

FETÖ'nün 2 numarası Mustafa Özcan'ın uzun süre patronluğunu yaptığı Kaynak Holding kurumlara kamu personeli devşirmesi yaptı.

Kaynak Holding Tarafından Kurumlara Binlerce Kamu Personeli Yerleştirildi

FETÖ'nün amiral şirketi Kaynak Holding'e yönelik 2 sene boyunca soruşturma yürütüldü. Yürütülen soruşturma sonucunda şirketin arşivinde çarpıcı bilgilere ulaşıldı. 

Ayrıca söz konusu soruşturma İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yönelge tarafından yürütülüyor. Başsavcı Yönelge tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Kaynak Holding'e bağlı şirketlerde çalışan kişilerden kaçının kamuda istihdam edildiğini incelemeye aldı.

Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre daha önce Kaynak Holding'te çalışan 5 bin 288 kişinin kamuda istihdam edildiği tespit edildi.

MEB BİRİNCİ SIRADA

Konu ile ilgili olarak savcılık tarafından bir fezleke hazırlandı. Hazırlanan fezlekede Kaynak Holding'e bağlı şirketlerde çalışan ve daha sonra kamuda istihdam edilen kişilerin sayısal analiz tablosu yer aldı. Yenişafak'ın aktardıklarına göre bu kapsamda birinci sırayı 1.796 kişi ile Milli Eğitim Bakanlığı aldı. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerine ise 602 kişinin istihdam edildiği bildirildi.

KURUMLARA YERLEŞTİRİLEN PERSONEL TABLO

"Adalet Bakanlığı 513 kişi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 8. Başbakanlık 554. Bilim ve Sanayi Bakanlığı 8. Cumhurbaşkanlığı 395. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 77. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 7. Dışişleri Bakanlığı 16. Ekonomi ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 24. Gençlik ve Spor Bakanlığı 17. Gıda ve Tarım Bakanlığı 38. Gümrük Müsteşarlığı 33. İçişleri Bakanlığı 673. Maliye Bakanlığı 122. Milli Eğitim Bakanlığı Bin 796. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 41. Sağlık Bakanlığı 314. Türk Silahlı Kuvvetleri 602. Ulaştırma Bakanlığı 51."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 10:52
YORUM EKLE