Kaynak Holdinge Siber Saldırılar He Gün Artıyor

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş, yapılan siber saldırılar ve bu saldırıların artması üzerine çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 24.07.2016, 15:30 24.07.2016, 15:35
Kaynak Holdinge Siber Saldırılar He Gün Artıyor
 Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, çok uluslu bir siber saldırı ile karşı karşıya olduklarını, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Rusya, Almanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere üzerinden saldırı gerçekleştirildiğini belirtti.

Kaynak Holding'den yapılan açıklamaya göre, 17 Kasım 2015 tarihinde mahkeme kararıyla yönetimine el konulan Holding'de sıcak gelişmeler yaşanıyor. 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) doğrudan tek sahibi olduğu iktisadi işletme olan Kaynak holding bünyesinde 86 şirket, 84 okul bulunuyor. Kayyım ataması ile Fetullahçı Terör Örgütü ile bağları kesilen Kaynak Holding’in bünyesinde Sürat Kargo, NT ve Sürat Bilişim gibi önemli markalar yer alıyor. 

- "FETÖ'nün 'kara kutusu' Kaynak'ta çıkmıştı"

FETÖ'nün "kara kutusu" Kaynak Holding'de ele geçirilmişti. 29 ülkeye VPN teknolojisi ile 200 megabitlik özel kriptolu hatların tespit edildiği "server"larda, 300 bin terabaytlık depolama sistemi bulunuyor. 

Kayyım ataması sonrasında saatte 4,5 milyon siber saldırı düzenleniyordu. FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından 8 gündür siber saldırılarda artış yaşanıyor. 23 Temmuz’da saatte 110 milyon siber saldırı kayıtlara geçti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, saldırıların arttığına dikkati çekti. Okumuş, şunları kaydetti:

"Çok uluslu bir siber saldırı ile karşı karşıyayız. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Rusya, Almanya Fransa, Hollanda ve İngiltere üzerinden saldırı gerçekleştiriliyor. Kaynak Holding bünyesinde bulunan bilişim uzmanları, ataklara karşı koyarak bilişim alanında ciddi bir mücadele sergiliyor. FETÖ'cüler 'server'ları ele geçirerek kamuya dijital saldırı hazırlığı içinde olabilirler. Diğer taraftan böylesine güçlü bir sistemi ele geçirerek başka planlar yapıyor olabilirler."

Kamupersoneli.net / AA
Yorumlar (0)