Kayseri'de PKK Propagandası Yapan Bir Kişiye Hapis Cezası Verildi !

Sosyal medya üzerinden PKK ile ilgili propaganda yapan bir kişiye hapis cezası verildi. PKK propagandası yapan kişi ne kadar hapis cezası aldı? Konu ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Kayseri'de PKK Propagandası Yapan Bir Kişiye Hapis Cezası Verildi !

Kayseri'de sosyal medya üzerinden PKK/KCK propagandası yapan sanığa 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verildi.

Konu ile ilgili olarak duruşma Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Ayrıca sanık H.Ş tutuklu olduğu ceza evinden avukatı ile ses ve görüntü bilişim sistemi aracılığıyla katılım sağlandı.

Bunun yanı sıra Almanya'da kamyon şoförü olduğunu belirten sanık, savunmasında hesabında yapılan paylaşımlar için fotoğrafların kendisine ait olmadığını ve hesaba nasıl girdiğini bilmediğini ifade etti.

Ayrıca H.Ş "Sağlık sorunlarımla uğraşıyorum. Böyle bir şey olmuşsa mahkemeden özür diliyorum. Devletime bağlı biriyim. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum." dedi. 

1 YIL 6 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Savcı mütalaasında, sanığın sosyal paylaşım sitesi üzerinden PKK/KCK silahlı terör örgütünü öven paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle terör örgütü propagandası yapma suçundan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti kararını sanık H.Ş'nin "terör örgütü propagandası yapma" suçundan 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası almasına karar verdi. 

Heyet hükmün açıklanasının geri bırakılmasına karar vererek sanığı tahliye etti.

KAPUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 17:17
YORUM EKLE