Kaza Değil Katliam-10 Kişinin Cenazesi Memleketlerinde

Katliam gibi kazada hayatını kaybeden 10 kişinin cenazeleri memleketleri Şanlıurfaya getirildi

GÜNDEM 11.06.2016, 10:30 11.06.2016, 10:42
Kaza Değil Katliam-10 Kişinin Cenazesi Memleketlerinde
Ereğli ilçesinde tır ile minibüsün çarpışması sonucu hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesi memleketleri Şanlıurfa'ya getirildi 

Hayatını kaybedenlerin İzmir'deki bir yakınlarının taziyesine gittikleri ve dönüşte kaza geçirdikleri, 5'inin de kardeş oldukları öğrenildi


Alınan bilgiye göre, Eser Gürsoy'un kullandığı 42 EJB 02 plakalı tır, Ereğli-Konya karayolunun 20. kilometresinde Faruk Peltek (47) idaresindeki 63 S 1036 plakalı minibüsle çarpıştı. Kazada, yaşamını yitiren sürücü Faruk Peltek ile minibüsteki Habip Çakıllı (22), Kemal Çiftçi (41), Mehmet (42), Ahmet (36), Hasan (46), Ömer, Adnan ve Latif Dedecan (50) ile Vesile Söğüncü'nün cenazesi, Ereğli Belediyesine ait cenaze araçlarıyla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na getirildi.

Morgun çevresinde toplanan yakınları büyük üzüntü yaşarken, Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yakıldı. Cenazelerin gerekli işlemlerin ardından öğlen namazını müteakip toprağa verilmesi bekleniyor.

Öte yandan, minibüstekilerin İzmir'deki yakınlarına taziye ziyaretine gittikleri ve dönüşte kaza geçirdikleri öğrenildi.

Olayda hayatını kaybeden Mehmet, Ahmet, Hasan, Ömer ve Latif Dedecan'ın kardeş, diğer kardeşler Adnan Dedecan, Vesile Söğücü ile de amca çocukları oldukları bildirildi.

Konya'nın Ereğli ilçesinde dün tır ile minibüsün çarpışması sonucu minibüste bulunan 10 kişi ölmüş, yaralanan tır sürücüsü Gürsoy ile Erdal Güngör, Ali ve İbrahim Halil Söğüncü, Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

AA | Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)