Kazan İlçesinin Adının Değiştirilmesi İçin Kanun Teklifi Verildi

Ankara' nın Kazan ilçesini ilgilendiren önemli bir kanun teklifi meclise sunuldu.

GÜNDEM 22.09.2016, 13:04 22.09.2016, 13:16
Kazan İlçesinin Adının Değiştirilmesi İçin Kanun Teklifi Verildi

Ankara' nın Kazan ilçesinin isminin değiştirilmesine yönelik bir çalışma teklifi meclise gönderilmiş durumda. Gündemde kendine yer bulabilmesi halinde, meclis tarafından değerlendirilecek ve belki de bu kanun teklifi onaylanacak. Ancak şuan için bir gelişme konuyla ilgili yaşanmış değil.

Ülkemizde bölücü terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminde; önemli bir yeri bulunan Kazan ilçesinin isminin değiştirilerek " Kahraman Kazan " olarak yapılması meclise teklif edilmiş durumda. Meclis gündemine girebilmeyi başardığında, isminin değiştirilmesi söz konusu olabilir.

Kazan, önemli bir yere sahip.

Akıncı üssüne yakınlığı nedeniyle yükün büyük bir bölümünü üzücü darbe girişimi sırasında sırtlayarak, girişimin önlenmesinde önemli bir yere sahip Kazan' ın isminin değiştirilmesi söz konusu olabilir. Hem bu tarihi yaşatmak, hem de halkın çabasının ülkemizde ne kadar önemli olduğunu vurgulamak adına da yerinde bir girişim olabilir.

Ankara Milletvekili Şefkat Çetin tarafından meclise sunulan bu teklifin görüntüsü aşağıda yer almaktadır.Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)