KDK'ya Verdiği Dilekçe Tıp Fakültesi'nin Kapılarını Açtı!

LYS sınav ücretini belirtilen sürede ödeyemeyen Sümeyye Akay sınava girme hakkı elinden alındı. Ancak daha sonra Kamu Denetçiliği Kurumu'na KDK'ya verdiği dilekçe ile yeniden hak kazanan Sümeyye Akay, tıp fakültesinde eğitime başladı.

GÜNDEM 14.10.2017, 21:43 14.10.2017, 22:00
KDK'ya Verdiği Dilekçe Tıp Fakültesi'nin Kapılarını Açtı!

Sınav ücretini belirlenen sürede ödemediğinden Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) girme hakkını kaybeden Sümeyye Akay'a tıp fakültesinin kapılarını, internet üzerinden Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) gönderdiği başvuru dilekçesi açtı.

İnternet Üzerinde Dilekçe Gönderdi

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde fen lisesinde öğrenim gören Sümeyye Akay, Yüseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) ilk 3 binde yer aldı. ınav ücreti ödeme süresini kaçırması üzerine LYS'ye başvurusu düşürülen Akay, internet üzerinden verdiği dilekçeyle konuyu KDK'ya taşımış oldu.

Ek Süre Tanındı

Akay ile benzer durumdaki öğrencilerin de başvurusunu incelemeye alan KDK, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ile "dostane çözüm yolu"na gitti.

Kurumun, ÖSYM ile yaptığı görüşmeler sonrasında, bu öğrencilere sınav ücreti ödemeleri için bir günlük ek süre tanındı.

Bunun üzerine sınav ücretini ödeyerek LYS'ye giren Akay, yaptığı tercihle İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesine yerleştirildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
İsmail öğretmen 2 yıl önce
Sınıf öğretmeni nerdeymis rehberlik derslerinde neden bu çocuklara hatırlatma ve sinavla ilgili duyurular yapmamış?! Ayrıca Sakarya'da bu hanım kızımız gibi çok mağdur olan vardı kpss ve YGS başvurularında toplu dilekçeler yazıldı baya ugrasildi da Allah'tan hedeflerine ulastilar boşa gitmedi yani SOZDE öğretmen tavsiyesiyle falan olacak iş degil o islerr