KDV Desteği Hakkında Bakan Selçuk'tan Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Selçuk yaptığı açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kitapta, dergide, gazetede" yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağı hakkında açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 10.02.2019, 18:35
KDV Desteği Hakkında Bakan Selçuk'tan Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli programlara katılmak ve ziyaretler gerçekleştirmek için geldiği Ordu'da, AK Parti Ordu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

Selçuk, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kitapta, dergide, gazetede" yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağını açıklaması ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayarak değerlendirmede bulundu.

Bakan Selçuk, Bu aslında Türkiye'nin uzun yıllardır beklediği büyük bir müjdeydi. Aslında sadece kitapla ilgili gibi görünüyor ama bütün öğrencilerimize, anne babaları, yayıncıları, eğitim sistemini, okullardaki kütüphaneleri ve bütün çevre değişkenlerini ilgilendiren bir husustur.

Türkiye'nin geleceği için atılmış olan çok değerli bir imza. Bundan dolayı sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini ülke ölçekli büyük bir müjde olarak değerlendiriyoruz. Kültür hayatımıza, eğitim hayatımıza hayırlı olsun' dedi.

Yorumlar (0)