Keçiören Metrosu Ücreti Belirlendi! EGO Ücretlerine Zam Gelecek Mi?

Merakla beklenilen Keçiören metrosunun açılışı dün yapılan törenle gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törende üstün güvenlik önlemleri alındı.

GÜNDEM 06.01.2017, 10:58 06.01.2017, 11:20
Keçiören Metrosu Ücreti Belirlendi! EGO Ücretlerine Zam Gelecek Mi?
13 yıldır yapımı bitmediği için büyük eleştirilere maruz kalan Keçiören metrosunun açılışı dün itibariyle gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı Keçiören Metrosu'nun açılış töreni büyük sevgi gösterisine sahne oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı açıklamada "Bugünden itibaren, fiyatı 2,5 lira olarak belirlendi ayın 15'ine kadar ücretsiz olarak hizmet verecek" ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın metro ücretlerini 2.50 TL fiyatıyla açıklaması metro ve EGO otobüsleri için zam gelecek mi, gelmeyecek mi sorularını doğurdu. Ankara'da geçilen 2016 yılında tam bilet ücretlerinin 2.35 TL olduğu bilinirken yeni metronun gelmesi nedeniyle Ankara vatandaşları sosyal medyada çağrıda bulunarak ''Zam mı geliyor?'' sorularında bulundu.

Bu konuyla alakalı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından henüz net bir açıklama gelmezken Keçiören Metrosu'nun 10 gün boyunca ücretsiz olacağı ve ayın 15'inden sonra ise 2.50 TL fiyatıyla vatandaşlara hizmet vereceği açıklandı.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)