Kerkük'te Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Kerkük Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan bir açıklama ile kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildiği açıklandı.

Kerkük'te Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Irak hükümetine bağlı güçlerin Kerkük'ün kontrolünü Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin elinden almasının ardından kentte gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Kerkük  Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü tarafından yapılan bir açıklama ile Kerkük'te sokağa çıkma yasağı ilan edildiği açıklandı.

KERKÜK'TE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Konuya ilişkin olarak Kerkük Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Afrasya Kamil yazılı bir açıklamada bulundu. Kerkük Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Kamil yapmış olduğu açıklamasında Kerkük'te yerel saatle sabah 07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. 

POLİSLER DEVRİYE ATACAK

Ayrıca kentten alınan son bilgilere göre, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi tarafından geçici olarak Kerkük Valiliğine atanan Rakan Cuburi bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Cuburi yamış olduğu açıklamasında Kerkük'ün güvenliğinden polis güçlerinin sorumlu olacağını açıkladı. Ayrıca kentte asayişin sağlanması için kentte polis ekiplerinin görev yapacağını bildirdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 22:42
YORUM EKLE