Kılıçdaroğlu asgari ücretlinin geçim sıkıntısını simit çay üzerinden eleştirdi

Kemal Kılıçdaroğlu bugün yaptığı gurup toplantısında AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Asgari ücretliye verdiği 1.603 lira için ''Elinize Dilinize Dursun Bee'' sözlerine atıfta bulunarak Asgari ücretlinin geçim sıkıntısını simit çay üzerinden eleştirdi.

Kılıçdaroğlu asgari ücretlinin geçim sıkıntısını simit çay üzerinden eleştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün yaptığı gurup toplantısında AKP hükümetinin ekonomi politikalarını eleştirdi. AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, seçim vaadi olarak memura vereceğine dair söz verdiği 3600 ek gösterge düzenlemesi için ''AKP 24 Haziran seçim vaatlerinde memurlara vaat ettiği 3600 ek gösterge sözünü yerine getirmedi''  diyen Kılıçdaroğlu, asgari ücretle geçinenlerin geçim sıkıntılarını simit-çay üzerinden eleştirdi.

Kılıçdaroğlu;

ERDOĞAN’IN SÖZLERİYLE SESLENİYORUM

Çay ve simit hesabı yapalım 1.75 kuruş simit, 1.75 kuruş çay. 5 kişilik aile 3 öğün bunları yese 3.50 kuruş. 10 lira 50 kuruş yapıyor. 5 kişi 52 lira 50 kuruş. 30 gün birer çay birer simit yiyecekler 1575 lira yapıyor. Asgari ücret ne kadar? 1603 lira. Vicdan sahibi olan herkese sesleniyorum. 28 lirayla bu insan okul, elektrik, su, doğalgaz parasını nasıl karşılasın? Ben bu yönetime Erdoğan’ın sözleriyle sesleniyorum. Senin bu zalim yönetimin değil bu yiyecekleri, bir bardak çay ile simidi bile layık görmüyor. 16 yılda geldiğimiz nokta budur.

BUNLARDAN HESABI SİZ SORACAKSINIZ.

Damat diyor ki 1603 lirayla bunlar gül gibi geçiniyorlar. Ben ne yaparsam yapayım, bunlar yine oylarını bana verecekler diyor. Bu sefer öyle değil, milletin ciğerine işledi artık. Kendisi çift dikiş maaş alıyor, yetmiyor 74 bin 500 lira aylık vereceksiniz diyor. İnsaf diye bir şey var. Üstelik elektrik, doğalgaz parası da yok. Asgari ücretli kardeşim hesabını sormazsan bu yoksulluğa mahkumsun demektir. Vicdan sahibi olan herkese sesleniyorum. 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler seni çaya ve simide mahkum etti. Bunlardan hesabı siz soracaksınız.

GÖZÜNÜ SOĞANA DEĞİL DEVLETİ SOYANA ÇEVİR

Soğan baskınları yapıyorlar, silahlı teröristle soğanlı terörist arasında fark yok diyor. Soğan üreticilerinin gözü aydın. Siz de terörist oldunuz. Nereye koyacaklar bu soğanı? Neyin ne olduğunu bilmiyorlar. Şaşırmış vaziyetteler. Gözünü soğana değil devleti soyana çevir. Bakın devleti nasıl soyduklarını anlatayım. Köprülere iki yılda ne kadar zam yapıldı? Yüzde 150. Bu para kimin cebine giriyor? Sudan’da arazi kiraladılar, ‘girişimci gelsin Sudan’da tarım yapsın’ diyorlar.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 14:59
YORUM EKLE